Muszle klozetowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

tradycyjna miska wc w łazience

Remont łazienki to duże wyzwanie. Trzeba wybrać płytki, armaturę i sanitariaty. Jedną z decyzji, która czeka na każdego, kto jest w trakcie urządzania toalety, jest wybór muszli klozetowej. Wybór w sklepach jest ogromny – którą opcję wybrać? To kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem.

Czym różnią się dostępne w sklepach muszle klozetowe?

Zakup muszli ustępowej to nie tylko wybór estetyczny. Choć wygląd muszli jest istotny, przy zakupie trzeba przyjrzeć się także innym elementom, żeby sprzęt był wygodny i funkcjonalny w codziennym użytkowaniu.

Jeśli chodzi o wygląd muszli, najlepiej kierować się swoimi upodobaniami, starając się dopasować toaletę do stylu pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. W klasycznych wnętrzach najlepiej wyglądały będą muszle klozetowe zaokrąglone, w nowoczesnych – te o prostych, geometrycznych formach. Obecnie sklepy oferują mnóstwo produktów z kategorii muszle klozetowe, więc dopasowanie toalety to stylu łazienki nie będzie trudne.

Inna kwestia to typ miski. Tradycyjna czy podwieszana? Ta druga nie bez powodu zyskuje na popularności – nie tylko świetnie się prezentuje, ale przede wszystkim ułatwia utrzymanie czystości. Jako że nie jest osadzana na podłodze, tę łatwiej wyczyścić, dbając o swoje bezpieczeństwo i estetykę pomieszczenia. Dostępne w sklepach miski wc – www.ekspercilazienek.pl różni także typ wykończenia. Świetnym wyborem będzie misa bez kołnierza, który sprzyja gromadzeniu się brudu i bakterii. Do muszli klozetowej warto dopasować wolno opadającą, cichą klapę.

Gdzie kupić miskę wc?

Gdzie wybrać się w poszukiwaniu misy ustępowej? Tę można kupić w małym salonie łazienkowym konkretnego producenta, ale również w dużym sklepie budowlanym.

Warto przejrzeć także oferty online. Sklepy internetowe oferują często znacznie większy wybór, a przy tym atrakcyjne ceny. Co więcej, umożliwiają łatwe przeglądanie produktu określonego typu. Wystarczy np. zawęzić wyszukiwanie do muszli klozetowych podwieszanych czy mis ustępowych bez kołnierza.