Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie?

Zakup mieszkania nie należy do zakupów codziennych. Tu w grę wchodzą ogromne pieniądze i jest do decyzja, które niesie ze sobą konsekwencje na długie lata. Dlatego taka decyzja zawsze musi być dogłębnie przemyślana. Warto zatem poznać kilka aspektów, na które zawsze należy zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera.

Lokal budowany czy gotowy?

Na rynku pierwotnym znaleźć można dwa rodzaje ofert zakupu mieszkania. Pierwsza z nich dotyczy inwestycji, która dopiero ma być budowana. druga dotyczy mieszkań, które już zostały wybudowane. Nie da się ukryć, że druga opcja jest zdecydowanie bezpieczniejsza. Zakupując gotowe mieszkania deweloperskie we Wrocławiu można się do nich wprowadzić niemal zaraz po zawarciu transakcji. Jeśli jednak decydujemy się na zakup mieszkania, które dopiero ma być budowane, zawsze należy dokładnie prześwietlić dewelopera.

Umowa

Umowę na zakup mieszkania zawsze należy dokładnie przeanalizować. Zwłaszcza jeśli dotyczy do dopiero przygotowywanej inwestycji. Dzięki temu zabezpieczymy wszystkie swoje prawa, a tym samym deweloper nie będzie mógł działać na naszą niekorzyść. Zapisy, na które warto zwrócić uwagę dotyczą np. reklamacji lub niedotrzymania harmonogramu. Jak klienci zawsze powinniśmy mieć prawo złożenia reklamacji, a deweloper musi ponosić konsekwencje, jeśli nie przestrzega terminów w harmonogramie.

 

Oględziny mieszkania

Jeśli kupujemy nowe mieszkania we Wrocławiu Lokum-Deweloper.pl warto przed ostatecznym podpisanie umowy przeprowadzić dokładne oględziny mieszkania pod kątem technicznym. Wszystko po to, aby w przyszłości uniknąć niespodzianek związanych np. z krzywymi ścianami.