Co na ścianę w salonie?

Salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, jednym z ważniejszych w całym domu, dlatego warto urządzić go tak, żeby był elegancki, ale równocześnie praktyczny. Co położyć na ścianę w salonie? Możliwości jest nieskończenie wiele.

Dekoracyjna tapeta

Tapety wróciły do łask, bardzo często pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach. Obecnie wybór wzorów, faktur oraz kolorów jest duży, także każdy powinien znaleźć tapetę odpowiednią dla siebie. Nie chodzi oczywiście o wytapetowanie całego pomieszczenia, ale o zaaranżowanie w ten sposób jeden ściany, która będzie pełnić funkcję dekoracyjną.

Cegła na ścianie

Obecnie bardzo dużym powodzeniem cieszy się cegła dekoracyjna, która jest bardzo chętnie stosowana. Oczywiście najlepiej wymurować ścianę podczas budowy domu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać taką aranżację ściany podczas remontu, czy w mieszkaniu. Cegiełki na ścianę – https://home100.pl/plytki-cegielki prezentują się bardzo efektownie, dobrze naśladują prawdziwą cegłę. Decydując się na takie rozwiązanie, można wybierać spośród różnego rodzaju materiałów – klinkieru lub ceramiki formowanej maszynowo/ręcznie. Płytki imitujące cegłę są zazwyczaj cieńsze, niż prawdziwa cegła, także zajmują dużo mniej miejsca. Taki materiał można zastosować praktycznie na każdej ścianie wystarczy w odpowiedni sposób przykleić płytki do powierzchni. Warto wiedzieć o tym, że płytki można docinać, nie mniej jednak samo ich ułożenie wymaga precyzji.

Beton architektoniczny

Beton to materiał niepozorny, który daje jednak bardzo duże możliwości aranżacyjne. Bardzo często jest wykorzystywany w nowoczesnych, industrialnych aranżacjach. Pojawia się nie tylko na ścianach, ale wiele osób wykorzystuje je jako pokrycie podłogi. Oczywiście nie trzeba ograniczać się do betonu szarego, do wyboru są również inne kolory np. biały, stalowy, antracytowy, beton może mieć powierzchnię gładzoną, chropowatą, szlifowaną, z naturalnymi zagłębieniami.

Aranżacja salonu nie musi być nudna i zachowawcza, jedną ścianę można potraktować, jako element dekoracyjny i wykonać ją tak, aby przykuwała uwagę.