Idealne mieszkanie i nie tylko

Szukając idealnego mieszkania nie można zapominać, że nie jest ono zawieszone w próżni. Wyśnione trzy pokoje mają też jakieś sąsiedztwo, parkingi, dostęp do windy lub jego brak. Gotowe mieszkania we Wrocławiu to nie lada gratka, ale warto poświęcić trochę czasu, by sprawdzić czy na pewno wszystko jest idealne. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Lokalizacja

Rozglądając się za gotowym mieszkaniem we Wrocławiu warto brać pod uwagę jego lokalizację. Najlepiej wybrać się na rekonesans i zobaczyć na własne oczy jak wygląda okolica. Dobrze by w pobliżu znajdował się przystanek komunikacji miejskiej, sklep spożywczy oraz apteka. Osoby posiadające lub planujące dzieci, powinny rozejrzeć się za przedszkolem i szkołą. W innym wypadku będą musiały liczyć się z dowożeniem pociech do placówek edukacyjnych. Warto też oszacować ile czasu zajmie dojazd z mieszkania i z powrotem. Ten czynnik może znacząco wpłynąć na atrakcyjność mieszkania.

Parkingi

Bardzo ważne jest też sprawdzenie dostępności miejsc parkingowych. Niektóre mieszkania pod klucz sprzedawane są z wydzielonym miejscem na placu lub w garażu podziemnym. Jeżeli nie ma takiej możliwości to konieczne będzie zostawianie samochodu na ogólnodostępnych miejscach, które nie zawsze są wolne. Na dłuższą metę, może okazać się to uciążliwe.

Sąsiedzi

Kupując mieszkanie pod klucz, warto upewnić się czy sąsiednie mieszkania są już zajęte. Jeśli tak, to jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego, można ich odwiedzić. Przywitać się i wstępnie poznać. Młoda para z małym dzieckiem nie będzie dobrze czuła się wśród emerytów. I na odwrót. Nie jest to decydujące dla wyboru mieszkania, ale powinno się również brać pod rozwagę ten argument.