Mieszkanie dla singla – kawalerka, dwa pokoje czy apartament?

Wśród nabywców mieszkań jest wielu singli. W dzisiejszych czasach bycie singlem nie jest już powodem do wstydu, a wręcz przeciwnie – bywa oznaką, że dana osoba jest w stanie dzielnie iść przez życie samotnie.

Pierwsze mieszkanie singla

 

Single, tak samo jak rodziny z dziećmi, potrzebuję miejsca do życia, potrzebują własnej przestrzeni, potrzebują własnego „m”. Zwykle w okolicy trzydziestego roku życia singiel podejmuje kroki w kierunku posiadania własnego mieszkania. Najczęściej posiadane finanse – oszczędności lub darowizny od rodziny, pozwalają na zakup kawalerki. Jest to chyba najczęściej kupowane mieszkanie, jeśli chodzi o metraż, wśród singli, w dużych miastach. Kawalerki na sprzedaż zwykle rozchodzą się jak świeże bułeczki. Chęć posiadania kawalerki łączy się też z niskimi opłatami za użytkowanie tego mieszkania. Wiadomo, że użytkowanie mieszkania jest kosztowne – im większy metraż tym większe zużycia prądu czy ogrzewania.

Coś ponad…

 

Osoby, które mają nieco wyższe oczekiwania, to osoby, dla których idealnym rozwiązaniem będą nowe apartamenty wrocław. Apartament to coś więcej niż zwykłe mieszkanie. Trzeba liczyć się z koniecznością wydania większej ilości pieniędzy, ale w zamian można liczyć na o wiele większy komfort niż w zwykłym mieszkaniu. W nowym budownictwie bardzo powszechne jest oddawanie do użytku kawalerek oraz mieszkań dwupokojowych. Spojrzenie wstecz wyraźnie podpowiada, że nie sprawdzają się już ogromne powierzchnie, gdzie w założeniu mają mieszkać wielopokoleniowe rodziny. Dzisiaj stawia się bardziej na jakość niż na ilość – w tym przypadku metrów. Dlatego dla wielu osób apartament będzie najlepszym rozwiązaniem.