Najlepsze materiały na koce

Koce (w tym koc sunset), mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów (np. koc akrylowy). Każdy z nich będzie wykazywał inne właściwości, miał inną strukturę oraz grubość. By koce służyły nam jak najdłużej, warto zawsze pielęgnować je (głównie prać) według zaleceń producenta.

Koce z różnych rodzajów materiałów

Wybór materiału, z jakiego ma być wykonany nasz koc, w dużej mierze zależy od jego przeznaczenia. Tak naprawdę inna tkanina sprawdzi się w sypialni czy w salonie, a jeszcze inna w pokoju dziecka. Tu zdecydowanie warto zwrócić uwagę na grubość materiału, a także jego gramaturę oraz wymiary całego okrycia. Wszystkie tego typu informacje, wraz z dokładną instrukcją prania, znajdziemy na metce.

cudowny koc akrylowyDo jednych z najpopularniejszych materiałów, z których wykonywane są koce, należy na pewno bawełna. Zwykle koce wykonywane są z czystej bawełny lub też z bawełny z mieszanką innych włókien. I tu np. połączenie bawełny z akrylem zdecydowanie zwiększa trwałość tkaniny. Pledy z bawełny są bardzo delikatne i ciepłe, a do tego są bardzo przyjemne w dotyku. Co więcej, bawełna to materiał, który doskonale przepuszcza powietrze, a do tego nie uczula, tak więc idealnie sprawdzi się do pokoju dziecka, dla alergików. W przypadku ciepłych kocy, które mają nam służyć w jesieni i zimie, zaleca się wybieranie tych, które wykonane są grubym splotem.

Akryl to z kolei niezwykle trwały materiał. I choć materiał ten praktycznie się nie gniecie, to niestety materiał ten bardzo łatwo się mechaci. Choć nie można odmówić akrylowi pewnych zalet. Jego trwałość zwykle przewyższa inne materiały, a wykonane z niego koce jak koce akrylowe które są bardzo miękkie i puszyste, czego nie znajdziemy wśród innych tkanin, z których wykonuje się koce. Aby materiał ten ładnie się prezentował, trzeba go prać najlepiej z dodatkiem płynów do płukania.