Skąd wziąć pieniądze na zakup nowego mieszkania od dewelopera

Wielu młodych ludzi chciałoby wyprowadzić się od swoich rodziców i zacząć życie samodzielnie, jednak brak środków finansowych na zakup lokum dla siebie często ich blokuje. Z drugiej strony przecież większość Polaków kupuje nieruchomości na kredyt. Mieszkanie od dewelopera może być sfinansowane przez bank nawet w 90%.

Nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu – jak uzyskać kredyt hipoteczny

Nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród osób młodych, które muszą postarać się o kredyt hipoteczny, ale też wśród osób posiadających środki na zakup nieruchomości bez kredytu. Chociaż ta druga opcja jest tańsza, zwykle mogą pozwolić sobie na nią tylko osoby już dobrze ustawione zawodowo, posiadające pewne oszczędności. Nie warto zatem obawiać się brania kredytu i zrozumieć to, że kredyt hipoteczny i tak jest jednym z najtaniej oprocentowanych kredytów na rynku. Raty mogą być rozłożone nawet na 30 lat, dlatego też ich miesięczna wysokość nie jest przytłaczająca. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby kupić mieszkanie deweloperskie we Wrocławiu trzeba mieć też środki na tak zwany wkład własny.

Czym jest tak zwany wkład własny

Współcześnie banki nie kredytują inwestycji w stu procentach. Jednym słowem trzeba wnieść jakąś kwotę, najczęściej mowa tutaj o 10% wartości inwestycji, aby na pozostałą kwotę uzyskać kredyt hipoteczny. Jeżeli zatem planuje się zakup mieszkania od dewelopera, dobrze jest wcześniej zacząć oszczędzać na tak zwany wkład własny, aby móc ubiegać się o kredyt hipoteczny. W ten sposób nawet młodzi ludzie pracujący, posiadający umowę na stałe u jakiegoś pracodawcy, mogą  usamodzielnić się i zacząć żyć na swoim.