Mieszkanie na własność

Zakup mieszkania na własność to marzenie, za którym goni niejeden młody człowiek, a Wrocław to piękne, malownicze miasto i mieszkania dwupokojowe na sprzedaż w stanie developerskim stoją tu w naprawdę korzystnych cenach.

Gotówka czy kredyt?

Niewiele jest sytuacji, w których osoba rozpoczynająca prawdziwe, niezależne życie jest w stanie zakupić mieszkanie nie zaciągając jakiegokolwiek kredytu. Oczywiście, czasami tak jest, ale procent takich zakupów jest naprawdę mały. Duży wkład własny zdarza się o wiele częściej i jest to duży atut przy zaciąganiu kredytu.

Formalności związane z zakupem mieszkania

mieszkanie małe, dwupokojowe

Jedną z pierwszych rzeczy, o którą trzeba zadbać to wybór banku, z którego usług i pieniędzy będzie się chciało skorzystać. Po odbyciu kilkunastu spotkań w końcu wyłoni się ten jeden, który zaoferuje propozycję nie do odrzucenia – albo jedyna rozsądną. Bank przedstawi ofertę i przedstawi listę dokumentów, jaka należy skompletować,a by złożyć wniosek o kredyt. To wszystko niestety trwa, ale dobry kontakt z bankiem i szybkie załatwianie wszystkich czynności z naszej strony powinno przyspieszyć całą procedurę i poprowadzić ją dosyć gładko.

Mieszkania 2-pokojowe we Wrocławiu

We Wrocławiu najczęściej sprzedają się mieszkania dwupokojowe zarówno ze względu na cenę, jak i ze względu na dostępność. Popyt na takie mieszkania właściwie ukierunkowała developerów na budowę własnie takich ich wielkości, dlatego młodzi ludzie często tez nie mają wyboru, albo mają – między mieszkaniem dwupokojowym a czteropokojowym narożnym, które kosztuje dwa, albo trzy razy tyle. Warto negocjować cenę z developerem, ale nie zawsze uda się obniżyć cenę o tyle, o ile by się faktycznie chciało.