Pralka – niezbędny element wyposażenia domu i mieszkania

Wyposażenie domu czy mieszkania w odpowiednie sprzęty typu pralka, kuchenka i inne to w obecnych czasach niemal konieczność, która wiąże się także z możliwością wyboru, na co się zdecydować w gąszczu ogromnej ilości producentów oferujących różne parametry i ceny. Są urządzenia, z których jest się w stanie zrezygnować na rzecz tych niezbędnych, o jak najlepszych właściwościach i funkcjach.

Czym się kierować przy zakupie pralki?

zakup pralkiWybór pralki ze względu na:

ŁADOWNOŚĆ: są pralki o niewielkiej ładowności do 4 kg, które doskonale pasują do małych pomieszczeń, ze względu na swoje niewielkie gabaryty. Podstawowe, czyli 5-6 kg to idealny wybór dla 2-3 osób, a te od 7 kg wzwyż to już najlepsza opcja w przypadku rodzin 4-osobowych i większych.

RODZAJ SILNIKA: silniki stosowane w pralkach dzieli się na szczotkowe i bezszczotkowe. W te pierwsze wyposażone są tańsze pralki i są one głośniejsze podczas użytkowania urządzenia. Drugie, czyli tak zwane inwerterowe są znacznie trwalsze i cichsze, lecz przy tym również droższe.

SPOSÓB ŁADOWANIA WSADU: w tym wypadku są pralki ładowane od frontu, które są dużo bardziej popularne, jednak sprawdzają się w większych pomieszczeniach, a także od góry, czyli mniejsze wersje, lepiej dostosowane do małych i ciasnych wnętrz.

Pozostałe parametry pralki

Istnieją także inne istotne parametry, takie jak liczba obrotów, funkcje, a także multum dodatkowych opcji, którymi mogą poszczycić się już raczej najdroższe wersje pralek. Warto jednak rozważyć ich posiadanie, gdyż mogą zdecydowanie ułatwić i uprzyjemnić pracę z urządzeniem.

Przykładowymi dodatkowymi opcjami, które mogą bardzo się przydać w codziennym użytkowaniu to między innymi:

  • SZEROKI ZAKRES TEMPERATURY – to zdecydowanie powinno być standardem, lecz niestety nie jest. Wiele tańszych modeli nie posiada zbyt dużych możliwości w tej kwestii.
  • SKRACANIE CZASU PROGRAMU – nowoczesne modele oferują możliwość skrócenia czasu danego programu, co w przypadku tańszych pralek jest niemożliwe.
  • DODAWANIE PRANIA W TRAKCIE PRACY URZĄDZENIA – większość pralek podczas pracy blokuje dostęp do bębna. Jednak są takie sprzęty, które posiadają dodatkowe drzwiczki, przez które można dorzucić część garderoby, zapomnianej podczas wcześniejszego załadunku.

Chcąc zakupić pralkę, warto sprawdzić ofertę sklepu Sferis: https://www.sferis.pl/pralki-1941