Rodzaj zmywarki ma znaczenie

Ilość naczyń, jakie zmieszczą się do danej zmywarki, w ogromnej mierze zależą od tego, jakiej szerokości zmywarka zostanie zakupiona. Im większa zmywarka, tym więcej możemy w niej umyć podczas jednego załadowania. Jeżeli nie ma ograniczeń co do miejsca, zazwyczaj zaleca się kupowanie tych nieco większych zmywarek (są bardziej ekonomiczne).

Wolnostojąca a może do zabudowy?

zmywarkaNa rynku dostępne są zmywarki do kuchni wolnostojące i takie przeznaczone do zabudowy – sprawdź w ofercie sklepu PGE. Każda z nich różni się nieco budową oraz innym montażem. Wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji kupującego oraz bardzo często od wystroju kuchni. Zmywarki wolnostojące posiada kompletną obudowę oraz blat, dzięki czemu też w kuchni możemy wybrać dowolne miejsce do jej ustawienia. Do tego typu zmywarki tradycyjnie podłącza się prąd, wodę ciepłą lub zimną oraz kanalizację. Zmywarki wolnostojące dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu też łatwiej jest je dobrać do pozostałego wyposażenia kuchni. Najczęściej jednak wybierane są te najbardziej tradycyjne kolory, czyli białe lub srebrne.

Zmywarki do zabudowy montuje się w ciągu szafek kuchennych, przez co też, by móc je zamontować konieczne jest znalezienie na nią odpowiedniej wnęki (60 lub 45 cm), pod blat. Co więcej, front tego typu zmywarki może być całkowicie zabudowany frontem meblowym. To sprawia, że wraz z meblami zmywarka tworzy jedno kolorystyczną linię. Na rynku dostępne są także zmywarki do zabudowy z widocznym panelem. Taki model wygląda bardzo estetycznie oraz nadaje kuchni nowoczesny, spójny wygląd.