Na co zwrócić uwagę wybierając nawilżacze powietrza?

Na rynku jest bardzo wiele godnych polecenia nawilżaczy powietrza, dlatego też wybranie najlepszego sprzętu może być naprawdę sporym wyzwaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na jakie elementy zwracać uwagę wybierające dobre nawilżacze powietrza.

Wydajność ma znaczenie

nawilżacze powietrza

Jeżeli chodzi o nawilżacze powietrza to bez wątpienia najważniejszym parametrem jest ich wydajność. Większość producentów podaje wydajność swojego sprzętu posługują się powierzchnią nawilżania, a dokładniej mówiąc powierzchnią obszaru, która zostanie nawilżona przez wybrane urządzenie. Na półkach sklepowych można więc znaleźć modele, które przeznaczone są jedynie do jednego pomieszczenia (do 10 metrów kwadratowych), jak i również modele do kilku pokoi albo całego mieszkania. W najlepszych nawilżaczach powietrza powierzchnia nawilżania może przekraczać nawet 300 metrów. Można spotkać również nawilżacze parowe, w których to podawana jest wydajność parowa.

Moc urządzenia

Jak łatwo się domyśleć w przypadku nawilżaczy powietrza olbrzymią rolę odgrywa również ich moc. To właśnie dzięki temu parametrowi można dowiedzieć się, ile energii elektrycznej pobiera dane urządzenie w trakcie swojej pracy. Nawilżacze o wyższej mocy najczęściej są w stanie szybciej nawilżać powietrze, dlatego też mogą działać nieco krócej. Modele o niewielkiej mocy wbrew pozorom wcale nie muszą być lepszym rozwiązaniem, jeżeli zwraca się uwagę na ekonomię.