Jak wybrać idealny grzejnik elektryczny?

Zbliża się okres jesienno-zimowy i coraz więcej z nas decyduje się na zakup grzejnika elektrycznego. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów, żeby kupić ten najlepszy?

Grzejnik elektryczny – moc

Powinna zależeć od wielkości pomieszczenia, które chcemy ogrzać. Im większy pokój, tym mocniejszego grzejnika będziemy potrzebować. Na rynku dostępne są modele o mocy od 100 do 3000 watów. Wybierając go musimy pamiętać, że o mocy do 1000 watów nie będą w stanie ogrzać dużego pomieszczenia. Warto dokładnie policzyć jaki grzejnik elektryczny będzie nam potrzebny do ogrzania danego pokoju. Jeśli kupimy urządzenie o zbyt dużej mocy, może się okazać, że jego potencjał będzie się marnował. Z kolei, kiedy jego moc będzie za mała, nie uda mu się ogrzać naszego mieszkania.  ESklep PGE posiada w ofercie egzemplarze na każdą kieszeń.


Rodzaj termostatu w grzejniku 

Najważniejsze jest to, żebyśmy mogli regulować jego moc. Dzięki temu będziemy mogli dostosowywać moc grzania do naszych potrzeb. Dodatkową zaletą będzie możliwość programowania termostatu, dzięki czemu będziemy mogli zapisywać wybrane ustawienia. W niektórych modelach możemy również zdecydować w których godzinach grzejnik będzie się włączał, dzięki czemu wracając do domu z pracy czy szkoły będziemy mieli ogrzane mieszkanie. Pozwoli nam to też na sporą oszczędność, bo urządzenie nie będzie działało w momencie, kiedy nie ma nas w domu. 

Podsumowując…

Wybierając grzejnik elektryczny powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość pomieszczenia, które chcemy ogrzać. Dzięki temu uda nam się dobrać idealne urządzenie.