Płytki cegłopodobne – z fugą czy bez?

Cegła w przypadku wielu pomieszczeń, często niezależnie od stylistyki, w jakiem zostało urządzone będzie doskonałym wyborem. Płytki cegłopodobne nie należą do tych najdroższych, a dzięki nim stworzyć można wiele różnorodnych, często nawet niezwykle odważnych aranżacji. Tylko jak wybierać takie płytki? Czy warto postawić na te z fugą czy może bez niej?

Dlaczego warto stawiać na cegłopodobne płytki z fugą?

Płytki imitujące cegłę z fugą z całą pewnością są znacznie łatwiejsze i szybsze w montażu, co dla wielu osób szczególnie podejmujących się samodzielnego przeprowadzenia prac remontowych ma nie małe znaczenie (w tym przypadku nie ma co dyskutować o kwestiach estetycznych, bo jak wiadomo jest to bardzo indywidualna sprawa). Gotowa fuga to idealne rozwiązanie dla budowlanych laików. W takim przypadku nie ma ryzyka ubrudzenia płytki (a to często ciężko jest doczyścić), ani jej krzywego ułożenia (co mogłoby bardzo negatywnie wpłynąć na ogólną estetykę wnętrza). W przypadku tego typu cegłopodobnych płytek pierwsza linia zawsze wyznacza tor kolejnych rzędów bez konieczności rysowania linii na podłożu. Tu należy jednak pamiętać o dokładnym oczyszczeniu ściany z wszelkiego rodzaju zabrudzeń takich jak kurz, stara tapeta, farba itp.

Płytki do samodzielnego fugowania – kto skorzysta na ich estetyce?

Jeśli chodzi o płytki cegłopodobne do samodzielnego fugowania, to takie rozwiązanie przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom połączenia klasycznej cegły z ręcznie aplikowaną fugą, charakteryzującą się nieco szorstką estetyką. Takie płytki, podobnie jak poprzedni typ również pozwalają na stworzenie różnorodnych aranżacji pomieszczenia, z tą jednak różnicą, że ich montaż jest zdecydowanie trudniejszy. W tym przypadku bez odpowiednich umiejętności i wiedzy należy skorzystać z pomocy fachowca – na szczęście niemal każdą firma działająca na rynku bez problemu jest w stanie bez większych problemów podjąć się montażu cegłopodobnych płytek. Takie płytki cegłopodobne swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim przy wykończeniach elewacji, co jednak nie oznacza, że i we wnętrzach nie będą sprawdzały się doskonale – www.home100.pl/plytki-ceglopodobne.