Zakup mieszkania z rynku pierwotnego

Kupno własnego mieszkania to decyzja podejmowana najczęściej na długie lata. Niewielu z nas posiada kapitał, aby kupić mieszkanie bez kredytu, a ten wiąże się ze spłacaniem rat przez długie lata. Dlatego warto podjąć decyzję nie pod wpływem chwili, a po dokładnym przemyśleniu wszystkich „za” oraz „przeciw”. Na co zwrócić uwagę?

Odległość od centrum, pracy, sklepu

Choć ceny mieszkań znajdujących się na obrzeżach miasta mogą wydawać się niezwykle kuszące, to pułapka, która może odbić się rykoszetem na wiele lat. Osoby, które dojeżdżają do pracy w ścisłym centrum miasta albo lubią w weekendy wybrać się na imprezę może spotkać przykra niespodzianka.

Choć odległość od centrum może wydawać się nieduża, dojazd komunikacją miejską może zająć długi czas. Warto zadać sobie pytanie, czy bardziej nam zależy na oszczędności pewnej sumy pieniędzy czy czasu. Dojazdy mogą zajmować nawet 2-3 godziny dziennie, co oznacza, że przy standardowym, 8-godzinnym dniu pracy możemy być poza domem nawet ponad 11 godzin.

Choć oczywiście kwestia finansowa ma znaczenie, w dłuższej perspektywie to czas nabierze ogromnego znaczenia. Dlatego chcąc oszczędzić, warto pomyśleć o nabyciu tańszego mieszkania bliżej obrzeży miasta, w dobrze skomunikowanym miejscu, zamiast mieszkania czy domu poza miastem.

Wybór dewelopera

Decydując się na współpracę z deweloperem, warto zasięgnąć opinii na jego temat od znajomych osób lub za pośrednictwem internetu. Chcąc mieć pewność, że współpraca przebiegnie korzystnie, dobrze jest zwrócić uwagę na takie kwestie jak jego rzetelność oraz jakość postawionych budynków.

Z reguły w internecie można znaleźć wiele opinii na temat różnych inwestorów i choć dobrze jest je przeczytać, warto także wziąć pod uwagę, że gdy ktoś jest zadowolony – z reguły milczy. To oznacza, że najczęściej na portalach internetowych można znaleźć opinie niezadowolonych klientów. To może oznaczać, że deweloper jest nierzetelny albo że doszło zwyczajnie do jakiegoś nieporozumienia.

Aby upewnić się w kwestii rzetelności inwestora, najlepiej jest spotkać się z nim osobiście i poznać metody działania – https://www.domd.pl .