Jaka podłoga w łazience?

ceramika limone popularna w każdej łazience

Każdy kto kiedykolwiek remontował czy wykańczał łazienkę, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak kłopotliwe do urządzania jest to pomieszczenie. Trzeba podjąć wiele decyzji między innymi wybrać płytki podłogowe. Jaka podłoga do łazienki będzie najlepsza? Jakie mamy możliwości?

Ceramika limone

Obecnie wybór płytek łazienkowych jest duży i wcale nie trzeba ograniczać się do standardowych rozwiązań. Przykładowo ceramika limone obejmuje różnego rodzaju gres, a także płytki drewnopodobne, które doskonale imitują prawdziwe drewno. W ofercie firmy można znaleźć naprawdę ciekawe propozycje płytek podłogowych do łazienki, także bez większych problemów można dopasować je do stylu pomieszczenia.

A może prawdziwe drewno?

Chociaż drewno nie jest najlepszym rozwiązaniem do łazienki i większość tego typu materiałów po prostu nie będzie odpowiednia do tak wilgotnego pomieszczenia, to można położyć w nim lite deski. Ważne jest to, aby materiał był wysokiej jakości i na pewno był przeznaczony do układania w łazience.

Korek

Korek nie jest materiałem popularnym, ale na pewno warto zwrócić na niego uwagę. Po pierwsze nie wchłania wilgoci, jest odporny na pleśń, grzyby, poza tym to ma bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej. Można ułożyć korek w postaci paneli albo płytek.

Posadzka betonowa

Bardzo duży zainteresowaniem cieszą się również posadzki betonowe, które będą dobrze wyglądać we wnętrzach utrzymanych w industrialnym albo minimalistycznym stylu. Taka posadzka jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, wygląda elegancko, jest odporna na wilgoć, także dobrze sprawdzi się w łazienkach, ale bardzo często jest wykorzystywana również w innych pomieszczeniach.

Wybór podłogi do łazienki nie jest taki łatwy, jak może się wydawać. Pamiętajmy, że jest to decyzja na lata, także trzeba bardzo dobrze przemyśleć taką decyzję.