Dom – miejsce odpoczynku

Wystrój wnętrz w mieszkaniu dla większości osób jest istotny. W końcu to w domu spędzamy dużą część życia, odpoczywamy i spędzamy chwile z bliskimi. Oczywistym jest, że gusta są różne i widoczne jest to także w podejściu do aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Jednak nie da się ukryć, że obojętnie w jakim stylu urządzony jest dom, powinien on być miejscem wypoczynku i dawać poczucie bezpieczeństwa.

Salon

Spędzamy w nim sporo czasu zarówno po pracy jak i w weekendy. Powinien być urządzony wygodnie, odpowiadając na potrzeby domowników. Często znajduje się w nim telewizor, jednak spora grupa osób świadomie z niego rezygnuje, stawiając na czytanie książek czy wspólne gry planszowe z domownikami. Małe pomieszczenie dobrze jest optycznie powiększyć stosując jasne barwy zarówno na ścianach jak i w dodatkach. Optycznie powiększają pomieszczenie również systemy luster.

 

Sypialnia

Nawet niewielka, powinna być przytulna, jasna i w miarę możliwości wyciszona. W zależności od wymiarów pokoju trzeba dobrać odpowiedniej wielkości łóżko z wygodnym materacem. Dodatki typu pościel satynowa, ozdobne poduszki czy narzuta tylko dodadzą wnętrzu charakteru. Dobrze jest zamontować w oknach rolety, zewnętrzne lub wewnętrzne. W zaciemnionych pomieszczeniach lepiej się odpoczywa, jest głęboki.

Łazienka

Posiadacze dużej rodziny mogą pokusić się o montaż dwóch umywalek. Wybór między kabiną prysznicową i wanną jest trudny, ale trzeba wziąć pod uwagę względy praktyczne, upodobania domowników oraz ewentualnie koszty. Kąpiel pod prysznicem jest tańsza i bardziej ekologiczna.