Starcie tradycji z nowoczesnością na fototapetach na ścianę

fototapeta ściennaFototapety ewoluowały na wyższy poziom. Dziś są dobrem, którego już nikt się nie wstydzi, wręcz odwrotnie: szał na nie opanował wielu z nas. Ogromny asortyment wzorów, kolorów i rodzajówsprawił, że mamy w czym wybierać. Wielu producentów oferuje wydrukowane w ogromnej rozdzielczości, przez co oddają one nawet najmniejsze szczegóły, a do tego są w idealnej jakości. Dziś to kwintesencja dobrego gustu. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze w latach 80. i 90. fototapety kojarzone były z kiczem i brakiem wyczucia. Cóż, moda zatacza krąg, ale też i zmienia się na lepsze.

Fototapety na ścianę w wersji 3D

Ogromna popularność oglądania filmów w technologii 3D sprawiła, że dziś na rynku znajdziemy także fototapety zrobione w tym formacie. Motywy trójwymiarowe są bardzo popularne, że efekt, jaki tworzą na ścianach, na pewno oczaruje nawet tych najbardziej nieprzekonanych do nich użytkowników. Dzięki modelom 3D można stworzyć niesamowite wrażenie w pomieszczeniach, a do tego nadać im przestronności i niesamowity charakter. Tego typu fototapety na ścianę pokochały też dzieci. W końcu co może być lepszego niż ulubieni bohaterowie wyglądający jak prawdziwi.

Kawałek wielkiego świata na fototapetach

Dziś największą popularnością cieszą się fototapety na ścianę z Galeria Plakatów przedstawiające panoramy wielkich metropolii (np. Nowego Jorku).

Jednak na popularności nie tracą też te tradycyjne krajobrazy i widoki, od których tak naprawdę zaczęła się cała fenomenalna ich historia. Oczywiście prym wiodą te przedstawiające góry, lasy, łąki i morze. Świetnie sprzedają się również fototapety np. z motywem ziarenek kawy, czy desek drewnianych, które doskonale wpasowują się w minimalistyczne, klasyczne wnętrza, urządzone w kolorach ziemi. Tego typu fototapety pełnią zwykle główną funkcję dekoracyjną pomieszczeń.

Pomimo ogromnej ilości nowych wzorów i kolorów fototapet, te tradycyjne motywy nadal mają wielu wiernych fanów, co sprawia, że jeszcze długo nie zostaną wyparte przez nowoczesne elementy.