Rodzaje ekspresów do kaw

Coraz więcej osób zaczyna zastanawiać nad zastosowaniem ekspresu do kawy. Jedyne co trzeba zrobić to go zakupić. Ile razy idąc sobie na mieście człowiek marzy o tym, żeby wypić swoją ulubioną kawę i musi wstąpić do jakiejś kawiarni i zapłacić za nią ponad 10 zł. Kiedy zakupi ktoś swój ekspres do kawy to nie powinno nic stać na przeszkodzie żeby robić sobie ją w domu i to bardzo często wychodzi trochę taniej, niż w kawiarni, bo oczywiście one muszą na czymś zarabiać.

Rodzaje ekspresów do kaw

  1. Ekspres przelewowy

Jest to ekspres do kawy, który jest bardzo podobny do standardowego parzenia kawy. Nakłada się na specjalną nakładkę zmieloną kawę, a następnie woda przez nią przelatuje i wpada do filiżanki. Jest to bardzo prosta czynność i taki ekspres zaleca się do robienia większej ilości kaw. Jeśli chce ktoś sobie zrobić jedną kawę z rana to jest to sposób nieekonomiczny.

  1. Ekspres ciśnieniowy

Woda pod ciśnieniem zostaje przelewana przez zmieloną kawę i dostaje się napar espresso. Następnie z takiej podstawy można stworzyć różne rodzaje kaw i to odróżnia go od ekspresu przelewowego.

 

  1. Ekspres ręczny

Jest on szczególnie polecany dla osób, które są smakoszami w kwestii kawy. Jednak warto poznać jego parametry przed kupnem i w tym celu należy dowiedzieć się, jakie ma możliwości w kwestii: generowania ciśnienia, stabilności utrzymania temperatury oraz, jeśli ekspres ma wbudowany młynek, zakresu grubości mielenia ziaren.

 

  1. Ekspres automatyczny

Jest to praktycznie ekspres ciśnieniowy jednak jest on o wiele prostszy w obsłudze i bardziej zautomatyzowany. Poleca się go dla osób początkujących, które nie do końca znają się na obsłudze tych urządzeń. Prostota działania sprowadza się praktycznie do klikania odpowiednich guzików i to tyle. Po pewnym czasie wyleci gotowa kawa i będzie ona zdatna do picia. Takie ekspresy przydają się szczególnie w firmach, gdzie nie każdy musi znać się na tej technologii, a chciałby zrobić sobie dobrą kawę. Kawa z tego ekspresu jest bardzo dobra pod względem smaku.

Oferta sprzedażowa ekspresów do kawy dostępna pod adresem: https://www.sferis.pl/ekspresy-do-kawy-1902