Szklane czajniki elektryczne – czy warto taki kupić?

Rozmaitość materiałów, z których wykonane są współczesne sprzęty gospodarstwa domowego, z powodzeniem może przyprawić kupujących o zawrót głowy. Decydując się na kupno czajnika na prąd, konsumenci mogą obecnie wybierać nie tylko pomiędzy typowym plastikiem czy stalą nierdzewną, lecz także sięgnąć po urządzenia porcelanowe, a nawet wykonane z cienkiego szkła. Czy szklany czajnik elektryczny to dobra inwestycja?

Czajniki ze szkła – technologia wykonania

Klienci, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tego rodzaju urządzeniami, często zastanawiają się, czy regularne gotowanie wody w szklanym czajniku nie stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa w kuchni. Tu warto od razu pozbyć się obaw – materiałem, który używany jest do produkcji tego typu czajników, nie jest zwyczajne szkło, a odporne na temperaturę szkło borokrzemowe.

 

Zarówno skład technologiczny tego tworzywa, jak i proces jego kształtowania gwarantuje, że czajnik z niego wykonany nie pęknie pod wpływem nagłej zmiany temperatury. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy sprzęt, nad którym się zastanawiamy, pochodzi od renomowanego producenta. W ostatnich latach na rynku pojawiło się także sporo tanich czajników szklanych, w przypadku których nie zawsze można mieć pewność co do jakości materiału.

 

Plusy i minusy czajników szklanych

Wśród największych zalet, jakie przynoszą kupującym szklane czajniki elektryczne, z pewnością warto wymienić same właściwości materiału, jakim jest szkło borokrzemowe. Dzięki gotowaniu wody w szklanym urządzeniu możemy być spokojni, że nie przedostaną się do niej żadne niepożądane związki chemiczne, jak to ma często miejsce w przypadku tańszych sprzętów wykonanych z plastiku.

 

Również stal nierdzewna nie jest pod tym względem idealna – typowe stopy zawierają na ogół domieszki niklu, co może stać się poważnym problemem w przypadku alergii na ten metal. Nie znaczy to, że czajniki szklane niepozbawione są wad. Przede wszystkim, tak wykonane urządzenia dalej muszą być wyposażone w plastikowe uszczelki, a w większości wypadków mają także wyprodukowane z tworzyw sztucznych wieko i podstawę.

Oferta sprzedażowa czajników dostępna pod adresem: https://www.sferis.pl/czajniki-1899