Jak dbać o płytki w kuchni i łazience?

modne listwy do płytekGlazura to wciąż najbardziej popularny sposób wykończenia ścian w strefie mokrej w kuchni oraz w łazience. Chociaż w sprzedaży pojawiają się inne rozwiązania, choćby takie jak wodoodporne tapety do łazienki, większość osób i tak decyduje się na glazurę. Jak dbać o płytki by przez długi czas dobrze się prezentowały? Na szczęście nie jest to wcale takie trudne, niewielkim wysiłkiem można osiągnąć doskonały efekt.

Listwy do płytek wykończeniowe

Na początek trzeba jednak postarać się o to, by płytki na ścianie zostały położone w sposób perfekcyjny. Lepiej nie robić tego we własnym zakresie, bo wymaga to umiejętności i pewnego doświadczenia. Z reguły większość osób korzysta z usług kafelkarza, musi mieć on jednak doświadczenie w chłodzeniu konkretnego rodzaju płytek, na przykład wielkoformatowych płyt udających beton lub marmur, czy drobnej mozaiki, wymagającej wręcz perfekcyjnego przyklejania. W górnej części ściany, na której położone są płytki, warto zastosować doskonałe rozwiązanie dekoracyjne, jakim są listwy do płytek wykończeniowe – https://www.ekspercilazienek.pl/listwy-dekoracyjne. Takie dekoracyjne listwy są praktycznie niewidoczne, jednak to właśnie dzięki nim ściana z glazurą wygląda na idealnie wykończoną.

Pielęgnacja

Pielęgnacja ściany wyłożonej glazurą nie powinna przysparzać większych problemów. Najważniejsze jest używanie odpowiednich środków czyszczących, dedykowanych do glazury, które nie będą miały zbyt ostrej struktury. Oczywiście glazura jest bardzo wytrzymałym materiałem i z reguły nie straszne są jej zadrapania, jednak mimo wszystko szorowanie płytek szorstkimi preparatami nie jest dobrym pomysłem. Warto pamiętać również o odświeżenu fug, do ich czyszczenia również można kupić specjalne preparaty. Co kilka lat fugi można też wymienić na nowe, dzięki czemu ściana wyłożona glazurą często zacznie się prezentować jak nowa.