O czym pamiętać podczas zakupu kuchni gazowej?

Kuchnie gazowe od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Oczywiście współczesny sprzęt jest o wiele bezpieczniejszy i wygodniejszy w użytkowaniu. To dobra opcja dla tych, którzy cenią sobie tradycyjne rozwiązania. Wybierając model odpowiedni dla siebie należy przeanalizować kilka kluczowych parametrów. To one warunkują komfort i swobodę eksploatacji. Ostatecznej decyzji o zakupie nie należy podejmować zbyt pochopnie.

Wielkość płyty gazowej

kuchnie gazowe

Kuchnia gazowa powinna być przede wszystkim dobrze dopasowana do rzeczywistych potrzeb użytkowników. Oczywiście rozmiar pomieszczenia również ma duże znaczenie. Jeśli wnętrze jest niewielkie, to wstawienie dużego sprzętu będzie niemożliwe. Istotne jest więc to, aby wybrać optymalną wielkość płyty gazowej. Do bardzo małych wnętrz polecane są kuchnie z dwoma palnikami. Nie jest to jednak dobra opcja dla tych, którzy lubią gotować, czy też posiadają sporą rodzinę. Podczas przygotowywania kilkudaniowego obiadu taka liczba palników może okazać się zbyt mała.

Standardowe kuchnie gazowe posiadają cztery palniki. W zdecydowanej większości przypadków jest to wystarczająca liczba. Taki sprzęt sprawdzi się zarówno w przypadku singli, jak i dużych rodzin z dziećmi. Czasami można spotkać się z modelami z pięcioma lub sześcioma palnikami. Trzeba jednak pamiętać, że takie kuchenki zajmują sporą ilość przestrzeni.

Cena zakupu

Wiadomym jest, że cena ma dla wielu osób ogromne znaczenie. Dobrej jakości kuchenka gazowa musi trochę kosztować. Za około 1000-1200 zł można zakupić sprzęt renomowanej marki. Z pewnością bezawaryjnie posłuży on przez długi czas. Podczas zakupu lepiej kierować się myśleniem długoterminowym. Jest to inwestycja na długi czas. Zakup kuchenki, która posłuży dwa/trzy lata wydaje się być kompletnie bez sensu.

Nie każdy wie, że kuchenki gazowe mogą mieć piekarnik gazowy lub elektryczny. Pierwsza opcja jest znacznie tańsza. Model z piecykiem gazowym można zakupić nawet za 600-700 zł. Jego użytkowanie nie jest jednak zbyt wygodne.