Jakie zalety posiada umywalka wpuszczona w blat?

Coraz częściej w katalogach i sklepach ze sprzętem łazienkowym da się zauważyć modę, aby umywalkę wpuszczać w blat szafki łazienkowej. Czy faktycznie takie rozwiązanie jest odpowiednie? Jakie są jego najważniejsze zalety i czy warto się na taką umywalkę zdecydować?

Najważniejsze zalety

Nie da się ukryć, że najważniejszą zaletą takiego rozwiązania, gdy umywalka jest wpuszczona w blat, jest oczywiście ogromna oszczędność miejsca. Możliwe jest to dzięki temu, że wszystkie elementy montażowe, rury połączenia itd. ukryte są wewnątrz szafki, przez co wizualnie całe pomieszczenie znacznie się powiększa. A jakby tego było mało, umywalka wpuszczana w blat może występować w naprawdę szerokim zakresie najróżniejszych rozmiarów. Bez trudu da się znaleźć naprawdę niewielkie i kompaktowe modele.

Nieco innego charakteru, lecz nada bardzo ważną i wskazaną zaletą jest to, że tego typu umywalki cechują się bardzo dużą praktycznością. Dzięki temu, że są umieszczone w blacie, zdecydowanie mniej się chlapie na około wodą, a co za tym idzie, łazienka nie jest narażona w tak dużym stopniu na częste sprzątanie. Mało tego, dzięki temu, że umywalka jest wpuszczona w blat, znacznie minimalizuje się ryzyko kontaktu blatu z wodą, dzięki czemu nie jest on w tak dużym stopniu narażony na uszkodzenie.

Oprócz tego, takiego rodzaju blaty są bardzo estetyczne, a także podnoszą wizualny aspekt każdej łazienki. Tym bardziej że w odróżnieniu od tradycyjnych modeli, umożliwiają montaż właściwie każdego rodzaju baterii, więc wybór jest ogromny.

Czy warto się zdecydować na taki blat?

Czy warto się jednak na taki blat zdecydować? Widząc to, jak wiele tego typu blaty posiadają zalet, które dodatkowo są przecież tak istotne z punktu widzenia użytkowego danej łazienki, to odpowiedź może być tylko jedna. Tak, z całą pewnością umywalka, która jest wpuszczona w blat, będzie dobrym wyborem.