Czy płyta grzewcza indukcyjna to dobry wybór?

Wybór odpowiedniej płyty grzewczej to często bardzo trudne zadanie. Szczególnie dla kogoś, kto robi to po raz pierwszy i nie do końca wie, na jakie cechy tego urządzenia powinno się zwracać uwagę. Nic więc dziwnego, że tak często osoby te kupują sprawdzone i polecane rozwiązania. A nie da się ukryć, że właśnie takim jest płyta grzewcza indukcyjna. Jakie są jej wady oraz zalety?

Zalety indukcyjnej płyty grzewczej

Zdecydowanie najważniejszą zaletą korzystania z indukcyjnej płyty grzewczej jest jej bezpieczeństwo. Dzięki temu, że do podgrzewania naczyń i znajdujących się w nich potraw nie jest używana konwencjonalna metoda promieniowania ciepła, lecz jest ono przekazywane z pominięciem powietrza przez fale magnetyczne, taka płyta w żadnym wypadku nie stanowi choćby nawet najmniejszego ryzyka pożaru.

Co więcej, z racji tego, że nie ma tu wysokiej temperatury, płyta ta jest bardzo łatwa w utrzymaniu na niej czystosi. Nie da się również pominąć tego, że jest to model cechujący się ogromną sprawnością energetyczną. Innymi słowy, energia elektryczna nie jest promieniowania w powietrze, lecz w dużej części przekazywana np. na garnek, co oznacza, że potrawy na takiej płycie gotują się szybciej. A to jak wiadomo, przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Wady indukcyjnej płyty grzewczej

Czy takie płyty grzewcze mają jakieś wady, o których koniecznie trzeba pamiętać, gdy ktoś zamierza zdecydować się na taki właśnie model? Przede wszystkim uwagę tu trzeba zwrócić na to, że choć rachunki za prąd będą mniejsze, to jednak rachunek za płytę będzie wyraźnie większy, ponieważ jest to model cechujący się nieco wyższą ceną. Najważniejszą jednak wadą w przypadku takiego modelu płyty grzewczej jest to, że wymaga on wymiany wszystkich garnków, patelni innych naczyń stawianych na płycie. Muszą one być wykonane ze stali ferromagnetycznej, jeśli mają działać z falami magnetycznymi. W przypadku zwykłego garnka, po prostu płyta nie zadziała. Wiąże się to rzecz jasna z naprawdę sporymi kosztami dodatkowymi.

Oferta sprzedażowa: płyty grzewcze sklep Sferis.pl.