Ile kosztuje projekt domu bliźniaka?

Projekty domów bliźniaków w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Coraz więcej osób zamienia bowiem ciasne mieszkania w blokach na wygodne i komfortowe domy w zabudowie bliźniaczej, które zazwyczaj znajdują się na przyjaznych osiedlach w miłej okolicy. Ile kosztuje taki projekt bliźniaka i na co warto zwrócić uwagę przed jego zakupem? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Nowoczesny, klasyczny, a może w konkretnym stylu?

Projekty domów bliźniaków są bardzo zróżnicowane. Klienci bez problemu znajdą idealne rozwiązanie dla siebie, które będzie zgodne z ich potrzebami i preferencjami. Biura projektowe coraz częściej bowiem tworzą projekty typowo nowoczesne i designerskie (zgodne z obowiązującymi trendami budowlanymi), jak i bez problemu projektują również domy na specjalne życzenie klienta, które są w konkretnym stylu. Dom w stylu skandynawskim, boho, loftowym już absolutnie więc nikogo nie zdziwi.

Nowoczesny, klasyczny, a może w konkretnym stylu?

Wąska działka, przestrzenne pokoje, odpowiednie ogrzewanie – czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu?

Na dom w zabudowie bliźniaczej decydują się deweloperzy oraz osoby indywidualne, które np.: wraz z rodziną lub przyjaciółmi chcą postawić wymarzony dom na wąskiej działce. Decydując się na proste bryły, tanie rozwiązania i brak dodatkowych urozmaiceń, koszty budowy takiego domu, jak i późniejszego go utrzymania są znacznie niższe.

Ponadto, klienci na etapie tworzenia projektów sami decydują o wielu, istotnych kwestiach. I tak np.: można wybrać wariant z użytkowym poddaszem, z garażem i praktyczną piwnicą. Bardzo ważne jest zdecydowanie na tym etapie jaki metraż powinien mieć taki dom, na jakich pomieszczeniach klientom najbardziej zależy oraz z czego ma być on wykonany.

To wszystko ma bowiem ogromne znaczenie w późniejszym jego użytkowaniu. Wybór dobrego ogrzewania, zastosowanie kominka, czy też rozprowadzenie instalacji to niezwykle ważne kwestie, które powinno się zawsze skonsultować z fachowcami. Dobrze jest także przeanalizować kilka projektów, by wybrać ten najodpowiedniejszy do swoich potrzeb.

Ile kosztuje projekt domu bliźniaka?