Jakie zalety mają drzwi prysznicowe uchylne?

Osoby wybierające drzwi prysznicowe muszą wziąć pod uwagę nie tylko i wyłącznie swoje osobiste preferencje, ale także typ kabiny. Można zaobserwować, że obecnie zdecydowanie największą popularnością cieszą się drzwi prysznicowe uchylne, przesuwne i składane. Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Dlaczego warto postawić na uchylne drzwi?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to nie tylko wygodny, ale również stosunkowo tani i klasyczny typ zamknięcia kabiny prysznicowej. Należy mieć świadomość, że zawiasy można bez większego problemu zamontować z lewej albo prawej strony.

Osobom, które są w posiadaniu przestrzennej kabiny rekomendowane jest zdecydowanie się na drzwi uchylne podwójne. Warto wiedzieć, że w ten sposób będą się one otwierały do środka kabiny i na zewnątrz. Drzwi prysznicowe otwierane doskonale zdadzą egzamin w dużych łazienkach.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przy wyborze drzwi prysznicowych?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zadaniem drzwi prysznicowych jest zagwarantowanie możliwie największego komfortu użytkowania. Stanowią one pewnego rodzaju barierę ochronną. Jak wiadomo dzięki omawianemu rozwiązaniu woda spod prysznica nie będzie rozchlapywała się po całej łazience. Ponadto para wodna nie będzie wędrowała po całej łazience, tylko osiądzie się na ściankach czy drzwiach kabiny.

Rekomendowane jest postawienie na drzwi prysznicowe bez względu na to czy w łazience znajduje się kabina z brodzikiem czy bez brodzika. Bardzo istotne znaczenie ma nie tylko i wyłącznie kształt. Koniecznie trzeba zwrócić szczególną uwagę na materiał. Godny uwagi jest fakt, że standardowe drzwi prysznicowe będą miały od 190 do 195 cm wysokości. Z kolei ich szerokość będzie oscylowała między 70-120 cm. W zdecydowanej większości przypadków drzwi kabiny prysznicowej wykonywane są ze szkła hartowanego.