Projekty domów do 100m – jak wybrać odpowiedni wariant?

Mnogość zalet, jakimi charakteryzują się niewielkie domy – o powierzchni do 100m2 – sprawia, że wiele osób decyduje się na wybór takiego rozwiązania. Małe domy jednorodzinne stanowią coraz częściej wybieraną alternatywę dla dużych mieszkań. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są podstawowe zalety małych domów i na co zwrócić uwagę, poszukując odpowiedniego projektu.

Dom jednorodzinny 100m2 i jego mocne punkty

Mówiąc o pozytywnych cechach niewielkiego domu, na początek trzeba wspomnieć o fakcie, że domy tego typu są dobrym rozwiązaniem w przypadku niewielkiej, wąskiej działki – szczególnie domy piętrowe do 100m2. Również koszt budowy takiego domu jest niższy, niż w przypadku większych budynków. Kolejną zaletą jest ekonomia – np. ogrzewanie niewielkiego domu kosztuje stosunkowo niewiele, szczególnie w przypadku budynków wzbogaconych o nowoczesne, ergonomiczne rozwiązania . Główną obawą, jaka może się pojawić rozważając dom do 100m2, jest jego przestronność. Jednak gotowe projekty domów do 100m pokazują, że funkcjonalność niewielkiego domu może być niezwykle wysoka.

Dom jednorodzinny 100m2 i jego mocne punkty

Jak wybrać idealny projekt?

Wśród projektów domów do 100m można znaleźć zarówno domy parterowe, jak i domy piętrowe czy domy z poddaszem. Różnorodne style – nowoczesny dom, dom typu stodoła, czy niewielka willa – sprawiają, że z pewnością znajdziesz opcję zgodną z Twoimi upodobaniami. Skupiając się na funkcjonalności domu, zwróć uwagę nie tylko na ilość pomieszczeń, ale również na sposób ich zagospodarowania. Np. kuchnia otwarta na salon doda domowi przestronności, a niewielkie pokoje można przekształcić w gabinet czy schowek. Jeśli zależy Ci na lepszym doświetleniu budynku, dobrym wyborem będą np. domy z przeszklonym wyjściem na taras. Zwróć również uwagę na rodzaj dachu – np. spadzisty dach pozwoli m.in. na oddzielenie stref nocnej i dziennej.

Warto, przed zdecydowaniem się na określone rozwiązanie, gruntownie przeanalizować, czego przede wszystkim oczekujesz od swojego przyszłego domu. Wówczas wśród wielu różnorodnych rodzajów domów do 100m z pewnością znajdziesz projekt, który spełni Twoje oczekiwania.