Patyna i chrom, czyli idealna bateria łazienkowa

Niewątpliwie nowoczesna armatura łazienko stanowi bardzo ważną rolę w aranżacji każdej łazienki. Dzięki armaturze łazienka może nabrać eleganckiego wyglądu. Każdy konsument podczas wybierania baterii łazienkowej powinien wziąć pod uwagę nie tylko jej estetykę, ale także funkcjonalność.

Chromowa elegancja w łazience

Otóż zestawy baterii łazienkowych powinny być oczywiście trwałe i solidne. Trwałość tych zestawów zależy od materiałów, z jakich zostały wykonane. Otóż najczęściej wykorzystywany jest mosiądz, ponieważ gwarantuje on długą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast najczęściej baterie z mosiądzu wykańcza się powłoką chromowaną. Powłoka ta zapewnia skuteczną ochronę korpusu baterii narażonego na wysoki poziom wilgotności i częste kontakty z wodą. Zatem chromowane wykończenia armatury łazienkowej są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią czystość i schludność. Oczywiście na rynku jest wiele baterii łazienkowych, które posiadają taki rodzaj powłoki.

Patyna w łazience

Obecnie patynę w łazience stosuje się w celach dekoracyjnych. Otóż procesowi patynowania poddawane są elementy, które zostały wykonane z miedzi bądź jej stopów. Otóż do produkcji armatury patynowej stosuje się mosiądz, kto pozwala trwale uzyskać powłokę chemiczną. Z kolei dzięki powłoce chemicznej możliwe jest zmienianie koloru danego elementu. Tak więc nie tylko baterie łazienkowe (przejdź) mogą być pokryte patyną, ale także uchwyty i przełączniki. Taki rodzaj armatury będzie idealnie pasować do wnętrz wykończonych brązem, zielenią czy drewnem.

Trwałość baterii łazienkowych kranu łazienkowego

Bateria łazienkowa i kran łazienkowy wymaga ciągłej i odpowiedniej i ciągłej pielęgnacji. Ponadto biorąc pod uwagę stosowanie w pokryciu korpusów wykończenia, należy stosować właściwe środki czyszczące. Naturalnie rynek proponuje różne detergenty, aczkolwiek mogą one uszkodzić zewnętrzną powłokę armatury łazienkowej. Dlatego też w trakcie czyszczenia baterii czy kranu w łazience warto zastosować lekkie środki o odczynie zakwasowym. W ten sposób użytkownik zachowa trwałość armatury przeznaczonej do łazienki.