Bonnellowe czy kieszeniowe materace FDM?

Firma FDM ma w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli materacy do wyboru, dlatego też warto poznać największe zalety i wady dostępnych produktów. Na półkach sklepowych największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście materace bonnellowe i kieszeniowe.

Moda na materace bonnellowe

Materace bonnellowe, to nic innego jak materace sprężynowe, które wyróżniają się bardzo atrakcyjną ceną. Modele tego typu są dość twarde i co najważniejsze, mogą pochwalić się bardzo długą żywotnością. Pamiętać należy jednak o tym, że materace sprężynowe niestety nie dopasowują się zbyt dobrze do naturalnych krzywizn ciała. Nie jest to najlepszy wybór dla osób, które zmagają się z różnorodnymi schorzeniami kostno-stawowymi. Materace bonnellowe są wybierane głównie przez singli.

Materace fdm

Czym wyróżniają się materace kieszeniowe

Kieszeniowe materace FDM pod względem technologicznym są nieco lepszą odsłoną materacy sprężynowych. Jak powszechnie wiadomo materace kieszeniowe także oparte są na sprężynach, ale każda z nich zamknięta jest w oddzielnej kieszeni. Dzięki takiej technologii każda ze sprężyn pracuje niezależnie względem siebie. Aby wybrać wysokiej jakości materace kieszeniowe należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wkładki utwardzające. Najlepszymi parametrami użytkowymi, mogą pochwalić się materace FDM z naturalnym wypełnieniem z włókna kokosowego i trawy morskiej. Osoby, które poszukują miękkiego materacu, powinny postawić na popularną piankę poliuretanową. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że kieszeniowe materace nie są najlepszym wyborem dla alergików.