Jakie fugi do kostki brukowej wybrać?

Wybranie eleganckiej kostki brukowej i jej prawidłowe ułożenie, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważnym etapem układania eleganckiej powierzchni brukowej jest oczywiście fugowanie.

Fugowanie kostki brukowej – co trzeba wiedzieć?

Wysokiej klasy fuga do kostki brukowej umożliwia wypełnienie poszczególnych szczelin tak, aby zabezpieczyć nawierzchnię przed poruszaniem się. Z praktycznego punktu widzenia fuga żywiczna do kostki brukowej pełni rolę klina. Tylko zespolone kostki brukowe tworzyć będą jednolitą płaszczyznę. Nie można zapominać również o tym, że w dzisiejszych czasach fugi do kostki brukowej pełnią zadania estetyczne.

Na jaką fugę postawić?

Godne polecenia są nowoczesne fugi do kostki brukowej, które pozwolą raz na zawsze zapomnieć o zarastaniu roślin. Solidna i wytrzymała fuga znacząco ułatwia utrzymanie powierzchni w idealnej czystości, dlatego też nie można przejść obok niej obojętnie. W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na granofugę, która produkowana jest z wyselekcjonowanych piasków i kruszyw do wypełniania szczelin.

Dużym atutem oryginalnej granofugi jest to, że nie ma nawet najmniejszych problemów z jej wypłukiwaniem. Na szczególną uwagę zasługuje także bardzo bogata kolorystyka do wyboru. W obecnym sezonie najmodniejsza jest szaro jasna i szaro ciemna fuga do kostki brukowej. Rekordy popularności biją również biało kremowe i stalowe fugi, które pasować będą do kostki brukowej i chodników.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fugi?

Wysokiej klasy fuga żywiczna do kostki brukowej powinna charakteryzować się dużą wytrzymałością mechaniczną i zoptymalizowanym uziarnieniem. Fugę należy umiejętnie dobrać do szerokości szczeliny. Wspomniana powyżej granofuga umożliwia wypełnianie nawet bardzo dużych szczelin i co najważniejsze nie brudzi ona kostki brukowej.