Kabina prysznicowa do małej łazienki w bloku – jaką wybrać?

Osoby urządzające łazienki o małej powierzchni często zastanawiają się nad tym, jaka kabina prysznicowa będzie najlepszym wyborem. Stworzenie aranżacji małego pomieszczenia sanitarnego bywa trudnym zadaniem. Dopasowane elementy wyposażenia powinny tworzyć funkcjonalną przestrzeń i spójną aranżację. Muszą też być łatwo dostępne i dopasowane do zapotrzebowania domowników. Jak wybrać akcesorium do takiego wnętrza?

Rodzaje kabin prysznicowych

Wśród najbardziej popularnych modeli pojawiają się:

  • kabina prysznicowa 80×80
  • modele o wymiarach 90×90
  • kabiny o nieregularnych kształtach.

Osoby posiadające małe łazienki często planują zakup możliwie najmniejszego prysznica. Warto jednak pamiętać, że wśród modeli o wielkości 80×80 również odnaleźć można wiele rodzajów, które umożliwią dopasowanie do zapotrzebowania. Zależnie od układu przestrzeni możliwy jest zakup kabiny wolnostojącej, przyściennej lub narożnej.

Warto pamiętać o tym, że ostatnia z wymienionych opcji może być najbardziej korzystną dla osób, które potrzebują nieco więcej miejsca, aby swobodnie się umyć.

Jak wybrać odpowiedni model?

Wyjątkowo chętnie wybieraną do mieszkań w blokach jest kabina prysznicowa 90×90 (https://lazienka-rea.com.pl/kabiny-prysznicowe-90×90-80×80-i-inne.html). Dzięki większej ilości przestrzeni wewnątrz, korzystanie z niej z pewnością będzie łatwiejsze. Egzemplarze z tej kategorii również dopasować można do różnych przestrzeni. Oprócz egzemplarzy narożnych warto rozważyć korzystne ustawienie modeli przyściennych.

W przestrzeniach o nietypowych wymiarach dobrym wyborem mogą okazać się kabiny prysznicowe prostokątne, dopasowane do zapotrzebowania. W małych łazienkach dobrym pomysłem z pewnością okaże się model z drzwiami rozsuwanymi. Ciekawym i modnym rozwiązaniem będzie kabina typu walk-in. Wyposażenie dopasowane do wielkości wnętrza i zapotrzebowania domowników będzie doskonałym wyborem.