Montaż sztukaterii gipsowych z klejem gipsowym

Sztukaterie gipsowe wyglądają bardzo efektownie i mogą nadać wnętrzu stylowy wygląd. Aby je zamontować, warto sięgnąć po kleje gipsowe, które szybko i skutecznie wiążą ze sobą powierzchnie.

Czym klej gipsowy?

Materiał jak klej gipsowy jest rodzajem suchej mieszanki produkowanej z użyciem gipsu, włókien celulozy oraz substancji modyfikujących. Po zmieszaniu z wodą daje on pastę o właściwościach klejących.

Dla produktu typu klej gipsowy zastosowanie to głównie montaż elementów gipsowych oraz innych elementów wykończeniowych we wnętrzach.

Można wykorzystać go do:

  • płyt kartonowo-gipsowych
  • sztukaterii gipsowych
  • listew aluminiowych na narożniki

Jak kleić sztukaterie gipsowe?

Montaż sztukaterii gipsowych za pomocą kleju gipsowego jest łatwy i szybki. W tym celu należy w pierwszej kolejności przygotować klej zgodnie z informacjami zawartymi na etykiecie produktu, a następnie nałożyć go na powierzchnię elementów do naklejenia na ściany, sufity.

Zastosowanie kleju gipsowego polega na położeniu go na sztukaterii w formie placków lub też linii ciągłej w zależności od ich kształtu. Do tego celu najlepiej zastosować szpachelki. Potem element dociska się do powierzchni aż do związania materiałów. Wiązanie jest bardzo szybkie, co jest jednym z atutów klejów tego typu.

Warto pamiętać o tym, że klej bardzo szybko wiąże, dlatego nie należy przygotowywać od razu dużej partii, ponieważ po około 30-60 minutach traci on swoje właściwości. Najlepiej mieszać go w mniejszych partiach, aby zużywać je na bieżąco.

Cena kleju

Za produkt jak klej gipsowy cena wynosi zwykle około 25-30 zł za duże opakowanie zawierające 20 kg produktu przeznaczonego do rozrobienia z wodą.

Z ofertami producentów oraz cenami kleju gipsowego można zapoznać się w internecie. Klej sprzedawany jest w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych.