Jakie lampy do przedpokoju wybrać?

Nie da się ukryć, że oświetlenie do przedpokoju zwykle nie jest traktowane z należytą uwagą. Zwykle przedpokój kojarzy się z małym i wąskim pomieszczeniem, które zwykle pozbawione jest dostępu do naturalnego światła. Okazuje się, że przedpokój często wymaga zaprojektowania indywidualnych punktów świetlnych. Jednak jakie lampy do przedpokoju wybrać?

Jakie lampy do małego przedpokoju?

lampy do przedpokoju

Okazuje się, że w przypadku niewielkiego i dość wąskiego pomieszczenia, które dodatkowo powstało na bazie kwadratu, jednak główna lampa jest całkowicie wystarczająca. Jednak nie wszystkie modele lamp do przedpokoju sprawdzą się w przypadku tak ukształtowanego wnętrza. Należy bowiem zwrócić uwagę, że jeśli postawimy na lampę wiszącą, to może ona znacznie utrudnić otwieranie drzwi wejściowych czy nawet ustawionej w przedpokoju szafy. Jakie więc lampy do przedpokoju sprawdzą się najlepiej w przypadku pomieszczenia o małym metrażu. Możemy wówczas wybrać:

  • oświetlenie punktowe- w kształcie oczek sufitowych natynkowych lub montowanych w suficie podwieszanym
  • płaski plafon- który nie utrudni otwierania drzwi i funkcjonowania mebli
  • lampę z regulowanymi spotami- dzięki niej szybko i skutecznie oświetlimy różnorodne części pomieszczenia

Szeroka oferta lamp do przedpokoju, zawarta jest na: https://www.elampy.pl/lampy-do-przedpokoju

Jakie lampy do wąskiego i długiego przedpokoju?

Długie i wąskie korytarze, w przeciwieństwie do mniejszych pomieszczeń, wymagają nie jednej, ale często dwóch, a nawet trzech lamp. Co więcej, zarówno wielkość lamp do przedpokoju, a także ich forma powinny idealnie do warunków, które panują w pomieszczeniu. Jeśli posiadamy standardową wysokość przedpokoju, ale jednocześnie jest on wąski i długi, idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie punktowych lamp w formie prostej linii lub zastosowanie oświetlenia liniowego. Jeśli jednak nasz przedpokój jest wyższy niż standardowe wnętrza, należy rozważyć lampy wiszące lub oczka do zabudowy w suficie.