Szklana mozaika klasyką wnętrzarską

W modzie wnętrzarskiej pewne motywy i rozwiązania są niczym klasyka gatunku. Wykorzystywane na różne sposoby, odświeżane pomysły, modyfikowane i uatrakcyjniane, tak aby pasowały do zmieniających się trendów. W przypadku łazienek mianem ponadczasowych mogą poszczycić się mozaiki.

Do łazienki i nie tylko

Szklana mozaika to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience. Można wykorzystać ją na różnych powierzchniach, zarówno na ścianach jak i podłogach. Szklane wykończenie mocno połyskuje i pięknie odbija światło, rozprzestrzeniając je w całym pomieszczeniu, dzięki temu potrafi rozjaśnić wnętrza, w których użyto mocnych barw. Mozaiki szklane sprawdzą się także w kuchni oraz innych pomieszczeniach. Często można je obserwować w przestrzeniach handlowo-usługowych, ze względu na łatwe utrzymanie ich w czystości.

Design

Mozaika szklana występuje w różnych wzorach i kolorach. Jest to dość wyrazisty wzór, więc zazwyczaj poleca się stylizowanie nimi mniejszych powierzchni, np. tylko części ściany. Modyfikacje tradycyjnego motywu przejawiają się także w rozmiarach geometrycznych kształtów tworzących go. Od drobnych elementów, które mocno migotając w świetle, po te największe tworzące na ścianach duże układanki w modernistycznym stylu. Wystarczy odpowiednio dobrać gamę kolorystyczną, aby dopasować mozaikę do charakteru urządzanej łazienki.