Umywalka w blacie – estetyka i prostota

Umywalka wpuszczana w blat to ciekawe rozwiązanie do łazienki, dające szereg możliwości. Odpowiednio dobrana, nie tylko dobrze wygląda, ale jest również prosta w montażu. Obecnie rozwiązanie to nie wymaga już sztukowania blatów, wszystkie elementy można zakupić dopasowane do siebie pod każdym kontem i gotowe do złożenia.

Nie tylko do ściany

Dawniej umywalki montowano na ścianach łazienek w sposób tradycyjny. Wymagało to nieco sprzętu, min. wiertarki udarowej i kilku drobnych pomiarów. Trzeba przyznać, nic nadzwyczajnego. Niemniej, obecnie można inaczej. Umywalki wpuszczane, bo o nich mowa, to rozwiązanie analogiczne do zlewów kuchennych. Odpowiednio spreparowana szafka bez pleców stanowi podporę wpuszczonej weń umywalki. Całość zabezpiecza się sylikonem odpornym na wilgoć i podłącza do sieci wodno-kanalizacyjnej wewnątrz mebla. Obecnie można już kupić wszelkie pasujące do takiej konstrukcji elementy, nie trzeba nawet sztukować szafki i wycinać w niej otworów. Umywalki wpuszczane w blat są przy tym dostępne w rożnych wariantach, każdemu wedle uznania. Można zakupić model o wysokich krańcach, przeciw rozchlapywaniu, albo praktycznie płaską: https://home100.pl/umywalki-wpuszczane-w-blat.

Prostota i elegancja

Umywalka wpuszczana w blat to doskonale rozwiązanie do łazienki. Wygląda elegancko, jest również bezpieczniej osadzona niż wisząca na ścianie. Tego typu konstrukcje z pewnością znajdą wielu zwolenników, szczególnie gdy przyjdzie samemu takową zamontować.