Jakie są rodzaje drzwi prysznicowych?

Obecnie wiele osób decyduje się na wstawienie do łazienki kabiny prysznicowej, rezygnując tym samym z wanny. Ten wybór nie dziwi, ponieważ jest to rozwiązanie praktyczne, jednocześnie zajmujące stosunkowo niewiele miejsca. Warto starannie wybierać kabinę oraz drzwi prysznicowe, aby całość nie tylko dobrze się prezentowała, ale również była funkcjonalna.

Rodzaje kabinowych drzwi prysznicowych

Najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę wybierając drzwi do kabiny, jest sposób ich otwierania. Dużą popularnością cieszą się drzwi przesuwne. Wynika to z faktu, że do ich zamontowania nie jest konieczne posiadanie dodatkowego miejsca, dzięki czemu świetnie sprawdzają się nawet w małych łazienkach. Dodatkowo ten rodzaj drzwi prysznicowych często można wypinać z prowadnicy, dzięki czemu można bez trudu dokładnie je wyczyścić.

Na uwagę zasługują również drzwi harmonijkowe. Ich montaż wygląda podobnie jak w przypadku drzwi przesuwnych, dlatego są one częstym wyborem wśród osób z niewielką łazienką. Niestety, ten rodzaj drzwi dosyć trudno się czyści ze względu na dużą liczbę elementów oraz załamań.

Na rynku dostępne są również wahadłowe kabinowe drzwi prysznicowe. Często są one dosyć wąskie, jednak ich zaletą jest możliwość otwierania ich zarówno na zewnątrz, jak i do środka. Takie rozwiązania znacznie ułatwia wietrzenie kabiny. Ten rodzaj drzwi dobrze sprawdzi się w łazienkach o większej powierzchni.

Jakie materiały sprawdzą się najlepiej?

Szukając kabinowych drzwi prysznicowych warto zwrócić uwagę również na to z jakiego materiału zostały one wykonane. Dostępne są takie, z wypełnieniem szklanym bądź z dobrego jakościowo plastiku. Pierwsze rozwiązanie jest z pewnością bardzo efektowne, na rynku dostępne są bowiem drzwi szklane o wykończeniu matowym, przezroczystym, a nawet z efektownymi wzorami. Drzwi plastikowe są mniej trwałe, jednak ich cena jest sporo niższa. Drzwi prysznicowe dostępne są w sklepie REA.