Płytki patchwork, aby nadać łazience śródziemnomorski charakter

Każdy, kto był na Półwyspie Iberyjskim, Wyspach Kanaryjskich czy w Maroku mógł zachwycić się tamtejszymi łazienkami. Technika dekoracji, która polega na zestawianiu ze sobą mnogości barw i wzorów cieszy się długą – kilkusetletnią tradycją na tych obszarach. W wariancie Hiszpańskim odznacza się jednolitą kolorystyką w tonacji szarej, grafitowej bądź białej. Dlaczego tego typu wystrój cieszy się coraz większą popularnością również w Polsce?

Łazienka w stylu nowoczesnym

Płytki patchwork z Home100.pl pozwalają nadać wnętrzu śródziemnomorski temperament. To szczególnie istotne w polskich warunkach klimatycznych, gdzie poza miesiącami wakacyjnymi słońca jest jak na lekarstwo. Poza tym prezentują się bardzo efektownie i ekskluzywnie. Pozwalają dekorować na zasadzie wariacji lub tworzyć misterne wzornictwo.

Jednolita powierzchnia o wysokiej jakości

Płytki patchworkowe wyróżniają się także za sprawą wysokiej jakości. Np. te hiszpańskie, wykonane z gresu odznaczają się wyjątkowo wysoką odpornością na zarysowania. Stanowią dzięki temu rozwiązanie bardzo praktyczne i trwałe. Doskonale sprawdzają się nawet w mocno eksploatowanych pomieszczeniach, np. hotelowych. Kafelki patchwork przeważnie są rektyfikowane, tak aby bez trudu dało się z nich układać jednolite powierzchnie przy użyciu minimalnej ilości fugi. Wzorniki matowe świetnie tuszują wszelkie zabrudzenia. Dlatego zawsze prezentują się atrakcyjnie.