Wybór kleju do plastiku
Klej uszczelniający do plastiku jest absolutnym hitem ostatnich miesięcy. Należy pamiętać, że łączenie jest niezbędne w wielu procesach produkcyjnych. W przemyśle motoryzacyjnym oraz opakowaniowym jest to naprawdę bardzo ważne.
Wybór kleju do plastiku
Warto dodać, że klejenie umożliwia nowy sposób połączenia materiałów. W ten sposób można skutecznie zastąpić spawanie, nitowanie oraz skręcanie. Można śmiało powiedzieć, że spawanie lub lutowanie emituje dużo ciepła. Jak najbardziej możliwe jest wykorzystanie różnych technik klejenia, żeby dodać specjalnych właściwości do wyrobu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że części z tworzyw sztucznych są często mocowane za pomocą klejów. Chodzi przede wszystkim o to, żeby uniemożliwić przemieszczanie się części podczas dalszej obróbki. Kleje na bazie akrylanów idealnie przylegają do wielu tworzyw sztucznych. Utwardzają się bardzo szybko również jako dwuskładnikowe kleje. Pod wpływem promieniowania UV zastygają kleje jednoskładnikowe, które także cieszą się dużym uznaniem. Warto podkreślić, że arkusze z tworzyw sztucznych klejone są klasycznie na stykach czołowych.
Zalety klejów do plastiku
Klejenie dużych powierzchni arkuszy z tworzyw sztucznych uzyskujemy przy pomocy miękkich oraz elastycznych klejów. Wiele klejów dostępnych jest także w wersji przezroczystej. Spoina powinna być niewidoczna po zakończeniu klejenia. Może to zdecydowanie poprawić estetykę wyrobu. Klejenie tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami jest dobrą metodą łączenia. Należy pamiętać, że metody mechaniczne osłabiają włókna i strukturę kompozytu. W połączeniu z innymi materiałami kleje mogą dobrze kompensować współczynniki rozszerzalności. Właściwość kleju jest niezwykle ważna przy budowie pojazdów. Środki antyadhezyjne wykorzystywane są w produkcji elementów kompozytowych. Należy je oczywiście usunąć przed rozpoczęciem klejenia.