Gres techniczny – charakterystyka i zastosowanie

Estetycznie wykończona, a przy tym odporna na ścieranie podłoga, jest niezwykle ważnym elementem każdego pomieszczenia. Do rozwiązań, które umożliwiają osiągnięcie wspomnianych efektów, należy gres techniczny. Co warto wiedzieć o tym materiale?

Czym jest gres techniczny?

Gres techniczny powstaje w wyniku sprasowania kamionki szlachetnej oraz jej wypalenia w temperaturze przekraczającej 1000 stopni Celsjusza. Opisany proces pozwala na uzyskanie materiału o wysokiej wytrzymałości oraz cennych właściwościach użytkowych. Warto na przykład wspomnieć, że produkt ten nie chłonie praktycznie wilgoci. Dzięki temu gres techniczny może być z powodzeniem używany w miejscach narażonych na działanie ujemnych temperatur, bowiem nawet wielokrotne zamarzanie i rozmarzanie wody nie powoduje jego uszkodzeń.

Pozwala on przy tym na estetyczne wykończenie podłóg, a różnorodność dostępnych obecnie wzorów powoduje, że z łatwością można dobrać go do stylistyki każdego pomieszczenia. Nie powinien więc dziwić nikogo fakt, że gres techniczny jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie. Takie materiały dostaniesz na: https://home100.pl/gres-techniczny

Gdzie stosuje się gres techniczny?

Gres techniczny, dzięki swoim właściwościom, może być używany zarówno do wykończenia podłóg w domach czy mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach gospodarczych. Świetnie sprawdza się on wszędzie tam, gdzie występuje wilgoć lub niskie temperatury. W przypadku budynków usługowych oraz produkcyjnych wykorzystuje się go do pokrycia powierzchni, po których mają poruszać się ciężkie maszyny – jego odporność gwarantuje możliwość długotrwałego użytkowania podłóg nawet w takich warunkach.

Coraz częściej gres techniczny jest również używany jako wykończenie balkonów i tarasów, narażonych na stałe oddziaływanie różnorodnych warunków pogodowych. Wysoka estetyka tego materiału pozwala też na wykorzystanie go w budynkach użyteczności publicznej oraz biurach.