Jaka kabina prysznicowa do łazienki?
Aranżacja łazienki to często ciężki kawałek chleba. W przeciwieństwie do innych pomieszczeń nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią. Dlatego rozmieszczenie poszczególnych elementów należy zaplanować tak, aby korzystanie z nich było komfortowe. W dzisiejszym świecie wiecznego pędu często nie mamy czasu na spędzanie kilkunastu minut na kąpieli w wannie. Dlatego coraz częściej wypierane są do lamusa na rzecz kabin prysznicowych. Te są bardziej praktyczne, umycie się zajmuje zdecydowanie mniej czasu i przede wszystkim zajmują mniej miejsca. Jaką kabinę wybrać? Postaramy się podpowiedzieć.
Typy kabin prysznicowych
Kabiny prysznicowe możemy podzielić na trzy typy – kabiny z brodzikiem, kabiny bez brodzika oraz kabiny walk in. Pierwsze z nich są najbardziej popularne. Brodzik może być płytki lub głęboki (ten najlepiej sprawdzi się, kiedy mamy dzieci – wówczas może posłużyć jako mała wanna). Kabina bez brodzika daje efekt większej przestrzeni, ponieważ płytki podłogowe mogą być w takim samym kolorze jak te w pozostałej części łazienki. Dają również większą swobodę podczas wchodzenia i wychodzenia do kabiny, ponieważ ryzyko potknięcia się o krawędź (tak jak w przypadku brodzika) nie występuje.
Ostatnim typem w ekspercilazienek są kabiny walk in. To rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ świetnie sprawdzą się zarówno w małych jak i dużych łazienkach. To rodzaj kabin otwartych, złożonych z dużych paneli szkła. Strefa kąpieli nie jest niczym oddzielona od reszty łazienki, więc wrażenie dużej przestrzeni jest jeszcze większe niż w przypadku kabin bez brodzika.
Czy kabina walk in jest dobrym rozwiązaniem do twojego mieszkania
Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz metrażu. Nie ulega jednak wątpliwości, że kabina walk in wydaje się być najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Nie tylko z uwagi na „modę” jaka ostatnio na nie zapanowała. Ale przede wszystkim wygodę w korzystaniu oraz łatwość czyszczenia. Duże, płaskie powierzchnie są zdecydowanie prostsze w konserwacji, aniżeli krzywizny i zakamarki, które występują w przypadku brodzików.