Kleje do PCV – właściwości i zastosowanie
Kleje przemysłowe mogą mieć bardzo różnorodne zastosowanie, a dzięki nim nie tylko posuwają się szybciej prace montażowe i wykończeniowe, ale można również szybko naprawić drobną usterkę czy awarię. Tak jest między innymi w przypadku kleju do PCV. Jakie są jego właściwości i zastosowanie?
Preparat do klejenia PCV – właściwości
W sklepach dostępne są różne preparaty do klejenia tworzyw sztucznych, a jednym z nich jest właśnie klej do PCV. Odznacza się on trwałą i wytrzymałą na różnorodne czynniki spoiną, w tym także na wysokie i niskie temperatury. Jego konsystencja sprawia, że łatwo go aplikować w konkretne miejsce – klej nie spływa po nałożeniu, a także precyzyjnie wypełnia miejsce aplikacji, np. szczeliny w rurach. Dostępny jest on w postaci jedno lub dwuskładnikowej, a wybór konkretnego preparatu powinien być ściśle związany z jego konkretnym zastosowaniem. Na przykład innego preparatu należy użyć do łączenia rur bezciśnieniowych, a innego w przypadku tych pod ciśnieniem. Warto dokładnie przed zakupem sprawdzić jego zastosowanie.
Zastosowanie kleju do PCV
Jak sama nazwa wskazuje, służy on przede wszystkim do łączenia ze sobą elementów wytworzonych z tworzywa sztucznego, jakim jest właśnie PCV. Są to więc głównie:
– okna,
– rury,
– membrany, folie i materace,
– rynny,
– plandeki,
– różnego rodzaju elementy wykończeniowe i dekoracyjne.
Właściwy dobór preparatu – skuteczne działanie
Klej do PCV jest bardzo skutecznym i wytrzymałym preparatem pod warunkiem, że jest on stosowany zgodnie z przeznaczeniem. Ważne więc jest, aby dobrać klej adekwatny do zastosowania w konkretnej sytuacji. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru, to warto decyzję skonsultować ze sprzedawcą – wtedy możemy być pewni, że nabywamy właściwy preparat. Zawsze również należy stosować się do zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu.