Cechy dobrych płytek garażowych

Wybór odpowiednich płytek garażowych nie jest zadaniem prostym. Wystarczy popełnienie błędu chociaż w jednym ważnym parametrze płytki, aby użytkowanie całego garażu stało się niewygodne, uciążliwe, a czasem wręcz niebezpieczne. Na co zatem zwracać uwagę dokonując wyboru konkretnego modelu płytek?

Przede wszystkim wytrzymałość

wykończenie garażu kafelkamiPłytki garażowa będą tworzyły podłogę w pomieszczeniu, które stale będzie narażone na działania różnego rodzaju sił, które mogą spowodować ich uszkodzenie.

Mowa jest tutaj oczywiście o samej masie pojazdu, stojących w garażu regałach i innych sprzętach, które będą oddziaływać punktowo na powierzchnie płytki, ale również na siły pochodzące z tarcia opon o powierzchnie płytek. Opon, które bardzo często będą brudne w błocie, pełne piasku i większych kamieni, tkwiących głęboko w bieżniku opony.

Wybór słabej jakości płytek bardzo szybko spowoduje ich porysowanie lub nawet całkowite pęknięcie, co skutkować będzie koniecznością ich wymiany.

Po drugie bezpieczeństwo

Garaż jest miejscem do którego będzie codziennie wjeżdżał samochód. W lecie nie będzie to niosło specjalnego zagrożenia, jednak w zimie, gdy jezdnie będą wręcz tonęły w śniegu, lodzie i soli, złej jakości płytki mogą powodować całkiem spore zagrożenie. Wszystko z powodu nieuniknionego przenoszenia wszystkich tych zanieczyszczeń na oponach do garażu.

Z tego powodu dobrej jakości płytki garażowe (- home100.pl/plytki-do-garazu), które będą bezpieczne dla użytkownika w czasie zimy, muszą charakteryzować się odpornością na uślizgiwanie się opon. Płytki muszą być na tyle szorstkie, aby nie stanowiła dla nich problemu zarówno wilgoć z opadów deszczu, sypki piasek z kół w okresie letnim, a także śnieg w czasie zimy. Jest to bardzo ważne ponieważ w przypadku posiadania np. nachylonego pod kątem wjazdu go garażu, innego typu płytki będą wręcz niebezpieczne w użytkowaniu.