Dlaczego antyramy są tak popularne?

Antyrama to jeden z najpopularniejszych sposobów na oprawianie zdjęć, dokumentów czy dyplomów. Mimo to, wciąż wiele osób nie wie, czym właściwie jest antyrama. Tymczasem, to rozwiązanie ma mnóstwo zalet.

antyrama przywieszona na murze

Czym jest antyrama?

Już sama nazwa wskazuje, że mamy do czynienia z ramką na zdjęcia, która tak naprawdę ramką wcale nie jest. Antyrama składa się ze szklanej lub plastikowej przezroczystej powłoki, która za pomocą specjalnych metalowych klipsów przytwierdzona zostaje do płyty pilśniowej lub wiórowej o niewielkiej grubości. Nie jest ona mocowana na stałe. Zapinki można w każdej chwili odczepić, co pozwala na szybką zmianę zawartości antyramy. Tego rodzaju „ramki” występują w różnych formatach. Najpopularniejszy jest format A2 (21 na 29,7 cm), A4 (21 na 29,7 cm) oraz A5 (15 na 21 cm). Najbardziej znane są antyramy w kształcie prostokąta – zobaczysz takie TUTAJ, ale coraz częściej pojawiają się antyramy kwadratowe, a nawet modele okrągłe. Szeroki wachlarz produktów zapewnia ogromne możliwości aranżacyjne.

Z czego wynika moda na antyramy?

Przez jakiś czas zainteresowanie antyramami zdecydowanie zmalało, jednak teraz znów wracają do łask. Spotykamy je nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w biurach, gabinetach czy budynkach użyteczności publicznej. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest niska cena. Dlatego tak wiele osób decyduje się na zakup antyram. Fantastycznie eksponują pamiątkowe zdjęcia, dyplomy, certyfikaty. Coraz częściej oprawia się w nie także plakaty lub inne grafiki. Antyrama jest modna i stylowa. Doskonale wkomponowuje się w pomieszczenia minimalistyczne i w stylu skandynawskim. Kilka antyram w różnych rozmiarach i kształtach może stworzyć bardzo ciekawą galerię. Antyramy pasują do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. Są niezwykle uniwersalne oraz praktyczne.