Folia grzewcza prostym sposobem na ogrzewanie podłogowe

Decydując się na wykonanie ogrzewania podłogowego w domu jednorodzinnym inwestor zazwyczaj sięga w tym względzie po rozwiązanie najczęściej stosowane, oparte o system plastikowo-aluminiowych rurek, w których krąży woda wprawiana w ruch za pomocą pompki hydraulicznej. Choć jest to dość popularne rozwiązanie, to jednakże na rynku istnieje również inny sposób na wykonanie ogrzewania podłogowego.

Folia grzewcza, bo o niej mowa, to bardzo proste urządzenie, które daje bardzo duże możliwości bez konieczności wykonywania skomplikowanych połączeń z domowym kotłem. Zasada działania folii grzewczej oparta jest bowiem o zasilanie za pomocą prądu elektrycznego.

Napięcie elektryczne, które przepływa przez metalowe elementy folii grzewczej doprowadza do ich intensywnego nagrzewania się, a co za tym idzie do emitowania znacznej ilości ciepła. W przypadku ogrzewania podłogowego jest to rozwiązanie idealne, bowiem ciepło w bezpośredni sposób przenosi się na znajdującą się nad folią grzewczą betonową szlichtę, a ta z kolei ogrzewa wierzchnią warstwę w postaci pokrycia podłogowego.

Rezultat w postaci ciepłej podłogi, jest osiągany w bardzo szybki sposób od uruchomienia ogrzewania. Nie powinno więc nikogo dziwić, że folia grzewcza jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, bowiem prostota jej montażu połączona z wygodą użytkowania jest nieporównywalna z innymi sposobami zapewnienia ogrzewania podłogi w domu.