Idealne krzesło Kris do salonu

Wybranie modnego krzesła do salonu wcale nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę i jakość wykonania, ale również na walory estetyczne, a dokładniej mówiąc na styl krzesła.

Do jakich styli pasują krzesła Kris?

Jeżeli salon jest urządzony w stylu klasycznym, to w pierwszej kolejności warto postawić na tapicerowane lub drewniane krzesło Kris. W obecnym sezonie najmodniejsze są krzesła o nieco masywniejszych nogach. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się również salony w stylu retro. W tym konkretnym przypadku warto postawić na krzesła z dość głębokim siedziskiem, które zwęża się ku dołowi. Jeżeli chodzi o tkaniny obiciowe, to warto postawić na bordo, turkus i szmaragd.

Jakie krzesła do nowoczesnego salonu?

W nowoczesnych salonach najlepiej prezentować będzie się designerskie krzesło Kris, które posiada fantazyjne kształty. Warto rozejrzeć się za krzesłami, które mają cieńsze nogi i ażurowe dekory. W ostatnim czasie wiele osób stawia także na styl egzotyczny. W salonach tego typu idealnie odnajdą się przede wszystkim krzesła z ciemnego drewna i wzorzystą tapicerką. Godne polecenia są także metalowe krzesła, które w nowoczesnym salonie zdecydowanie lepiej prezentować będą się od drewnianych mebli. Pamiętać należy jedynie o tym, że metalowe krzesła są dość ciężkie, dlatego też mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy przy ich przenoszeniu. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej sprawdzą się oczywiście składane krzesła, które będzie można szybko schować.