Jaki rodzaj wanny wybrać?

Sporo osób rezygnuje z montażu prysznica w łazience i zamiast niego stawia wannę. Nic dziwnego, ponieważ długa, ciepła kąpiel może być bardzo odprężająca. Coraz częściej w łazienkach można zobaczyć wanny wolnostojące, dzięki nim pomieszczenie nabiera zupełnie innego charakteru. Czy naprawdę warto postawić na takie rozwiązanie?

Luksusowy wystój wnętrza

Coraz częściej w domach i mieszkaniach można zobaczyć wolnostojące wanny. Decydują się na nie przede wszystkim osoby, którym zależy na tym, by łazienka była zaaranżowana w elegancki sposób. Taka wanna może zostać zamontowana w dowolnym miejscu – świetnie będzie wyglądać zarówno w centralnej części pomieszczenia, jak również z boku czy przy oknie, dzięki czemu podczas kąpieli będzie można podziwiać widoki. Niezależnie od tego, gdzie zostanie zamontowana, będzie idealnym miejscem do zrelaksowania się po ciężkim dniu, czy urządzenia sobie domowego spa.

Na rynku dostępne są modele w różnych stylach, dominuje oczywiście klasyczny, który sprawdzi się zarówno w mieszkaniu o nowoczesnym wystroju, jak również w tym, w którym postawiono na styl tradycyjny. Odpowiednio dobrana wanna wolnostojąca pozwala stworzyć także elegancki pokój kąpielowy w stylu buduarowym. Jak widać możliwości jest wiele.

Metraż pomieszczenia

Aby wanna mogła zostać postawiona pośrodku łazienki, pokój powinien mieć wielkość w granicach 10-15 m2. Czy w takim razie osoby dysponujące pomieszczeniem o mniejszym metrażu muszą zrezygnować z tego rozwiązania? Na szczęście nie, w takim przypadku świetnie sprawdzi się wanna wolnostojąca przyścienna. Jest ona montowana bezpośrednio przy ścianie, jednak nie wymaga zabudowy – takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie prezentuje się bardzo estetycznie. Co ważne, przyścienną wannę wolnostojącą łatwo utrzymać w czystości, nie ma tam bowiem zakamarków, w których mógłby się zbierać kurz czy inne zabrudzenia. Wanny wolnostojące do kupienia są na www Lazienka Rea.