Kiedy warto zdecydować się na umywalkę wiszącą?

Wszelkiego rodzaju armatura sanitarna jest niezbędna w łazience. To elementy, które charakteryzują tą przestrzeń, a jednocześnie umożliwiają komfortowe z niej korzystanie. Istnieje kilka możliwości, jeśli chodzi o wybór samej umywalki. Finalna decyzja najczęściej podyktowana jest kwestiami praktycznymi, które sprowadzają się do metrażu łazienki, jak też rezultatów estetycznych, które ktoś chce osiągnąć. Jakie są możliwości, jeśli chodzi o umywalki?

Poszczególne modele umywalek

Jeśli chodzi o elementy tego typu, obecnie na https://www.ekspercilazienek.pl/umywalki-wiszace wybierać można nie tylko spośród różnego designu, ale także samego sposobu montażu. I z uwagi na ten drugi czynniki można wyróżnić następujące rodzaje umywalek:

  • Umywalki podblatowe – eleganckie rozwiązanie – umywalka wpuszczona jest w blat szafki, co przekłada się na ilość przestrzeni użytkowej
  • Umywalki nablatowe – to rozwiązanie cechuje przede wszystkim wysoka estetyka i nowoczesne podejście do kwestii aranżacji wnętrza
  • Umywalki wiszące – w tym przypadku umywalkę montuje się na ścianie
umywalka wisząca w łazience

Jakie są zalety umywalek wiszących?

Jest to dość charakterystyczne rozwiązanie. W pierwszej kolejności należy określić, czy umywalka będzie stanowić samodzielny elementy, czy montowany razem z szafką wiszącą. Wszystko dlatego, że samodzielna umywalka wisząca musi mieć określoną estetykę. Dotyczy to przede wszystkim syfonu, który w tym przypadku jest widoczny. Jeśli chodzi o montaż wraz z szafką wiszącą, w takiej sytuacji syfon pozostaje niewidoczny, dlatego jego wybór nie jest aż tak ważny.

Do podstawowych zalet tego rozwiązania należy przede wszystkim estetyka – umywalka nadaje wnętrzu poczucia lekkości. Dodatkowo minimalizm sprawdza się w nowoczesnych przestrzeniach, w szczególnie łazienkach o większym metrażu, gdzie nie ma potrzeby bezpośredniego wykorzystania szafki pod umywalką.