Kupno mieszkania – inwestycja na lata

Do zakupu mieszkania trzeba się dobrze przygotować. Chcąc wybrać mieszkanie, które będzie spełniało nasze oczekiwania należy wiedzieć, co jest ważne, a na jakie ustępstwa można sobie pozwolić. Jak oglądać mieszkanie od dewelopera?

Lokalizacja jest ważna

Lokalizacja mieszkania nie dotyczy wyłącznie dzielnicy, na której znajduje się mieszkanie. Oczywiście to również ma ogromne znaczenie, w końcu odległość od pracy, szkoły dzieci, czy klubu fitness będzie miała decydujące znaczenie dla komfortu życia. Jednak nie są to wszystkie aspekty, na które należy zwrócić uwagę.

Lokalizacja mieszkania od wrocławskiego dewelopera obejmuje również usytuowanie budynku względem stron świata, widok z okna oraz odległość od ulicy, placu zabaw czy śmietnika – sprawdź szczegóły – wroclaw.domd.pl.

Usytuowanie względem stron świata jest bardzo ważne dla komfortu życia. Warto zastanowić się, jak dużo światła będzie w mieszkaniu. Czy sypialnię można zrobić w pokoju wychodzącym na wschód, który jest idealny dla rannych ptaszków, czy może na zachód, gdzie nigdy nie będziemy budzili się w promieniach słońca.

Widok z okna sypialni na ulicę również jest ważny. Hałas dobiegający z ulicy może okazać się bardziej motywujący do porannego wstawania niż promienie słońca. Kościelne dzwony mogą zakłócać niedzielny wypoczynek, a śmietnik stojący zbyt blisko bloku będzie uciążliwy zwłaszcza latem.

Mieszkanie deweloperskie czy używane?

Dużą zaletą kupna mieszkania nowego jest możliwość aranżacji wnętrza zgodnie ze swoimi marzeniami. Deweloper bardzo często pozostawia klientowi swobodę w kwestii ustawienie ścian działowych i ilości pomieszczeń.

Możliwość samodzielnego podziału mieszkania daje możliwość stworzenia takiej ilości pomieszczeń, jak jest dla inwestora niezbędna. W starszych blokach, gdzie mieszkania są już wykończone rzadko kiedy istnieje szansa na wyburzenie ścian i swobodną aranżację mieszkania.

Oglądając mieszkanie warto również zwrócić uwagę czy pokoje są przejściowe czy niezależne. Jak duża jest łazienka oraz wc? Czy kuchnia jest ustawna i pomieści wszystkie niezbędne szafki oraz stół?