Mieszkanie na parterze- zalety i wady

Kupując mieszkanie jednym z podstawowych pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć jest piętro, na którym chcieli byśmy mieszkać. Wiele osób od razu wyklucza mieszkania na parterze. Czy słusznie?

Zalety mieszkania na parterze

Jedną z podstawowych zalet nowego mieszkania na parterze jest ogródek. Dzięki takiemu udogodnieniu zupełnie inaczej zaczynamy myśleć o mieszkaniach usytuowanych na parterze. Nowe mieszkania z ogródkiem we Wrocławiu dają swobodę oraz odrobinę prywatności. Mieszkania willowe to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie zieleń, cisze, spokój i własny ogród przed domem.

mieszkanie na parterze z ogródkiem

Kolejną zaletą mieszkań willowych jest mała ilość schodów. Ma to duże znaczenie w przypadku rodzin z małymi dziećmi, czy osób starszych. Wracając, po ciężkim dniu do domu, każdy schodek ma znaczenie.

Wady mieszkania na parterze

Jedną z podstawowych wad, jakie podkreśla się w mieszkaniach na parterze, jest mało ciekawy widok. Przeważnie widać parking, czy plac zabaw. Mieszkanie na parterze odbiera więcej hałasów z ulicy. Nowe mieszkania z ogródkiem we Wrocławiu nie mają tego problemu. Widok można sobie samemu zaaranżować sadząc ciekawe rośliny w ogródku. Dzięki roślinom wyciszymy również hałasy dobiegające z ulicy.

Mieszkania na parterze uważane są również za mniej bezpieczne. Kiedyś zabezpieczano się kratami w oknach. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. W oknach można zamontować estetyczne rolety antywłamaniowe oraz zamykane okna.

Mieszkania willowe, jak wszystkie inne mieszkania mają swoje wady i zalety. Niezaprzeczalną zaletą jest ogródek, który daje nam odrobinę prywatności, ciszy, zieleni i jednocześnie kryje przed oczami sąsiadów.