Wąż świetlny – interesująca dekoracja

Dekoracje w mieszkaniu to przysłowiowa kropka nad „i”. To dzięki nim mieszkanie staje się interesujące i charakterystyczne. Jakie dekoracje można stworzyć z węży świetlnych, by mieszkanie stało się interesujące?

Do codziennego użytku

Wąż świetlny, który w interesujący sposób wykorzystamy w mieszkaniu pozwoli stworzyć niebanalne i klimatyczne wnętrze. Subtelne światło rozjaśni przestrzeń, sprawi, że będzie bardziej przyjazna i przytulna. Jednocześnie nie będzie to mocne, oślepiające światło.

Wykorzystując węże świetlne warto podświetlić meble. Delikatne światło sprawdzi się na półkach, gdzie ustawimy kwiaty, dekoracje czy rodzinne zdjęcia. Można również wykorzystać wąż świetlny z dozi.pl, by rozjaśnić szafki, komody czy szafkę RTV. Subtelne oświetlenie nie będzie raziło w oczy i jednocześnie da bardzo ciekawe efekty.

Planując oświetlenie przy pomocy węża świetlnego nie można zapomnieć o balkonie czy ogrodzie. Węże świetlne są odporne na wilgoć, dzięki temu może używać ich również na zewnątrz.

Na balkonie można podświetlić barierkę, czy część ściany, przy której stoi stolik. Dzięki temu nie będzie konieczne montowanie oświetlenia kinkietowego, do którego niezbędne jest poprowadzenie instalacji elektrycznej.

W ogrodzie warto podświetlić wężem świetlnym ścieżki oraz podjazd. Pięknie będą wyglądały również klomby, które zostaną wydzielone przy pomocy światła.

Na specjalne okazje

Światło w dekoracji wnętrz jest bardzo ważne. Odczuwamy to bardzo mocno, gdy nadchodzi zima. Długie, ciemne i szare dni czasami mocno nam doskwierają. W takie dni świetlne dekoracje wprowadzają bardzo dużo radości do mieszkania.

Wąż świetlny jest niezbędny w czasie świąt. W mieszkaniu można nim podświetlić parapet okienny czy wykonać świąteczne postaci z węża, które umieścimy w oknie. Dzięki temu dekoracje będą ozdobą nie tylko wewnątrz mieszkania, ale również od zewnątrz.

W zimowym ogrodzie bardzo radośnie wyglądają drzewka podświetlone przy pomocy węży świetlnych. Warto pamiętać, że nie tylko drzewa iglaste można oświetlić. Drzewa liściaste również wyglądają bardzo atrakcyjnie.