Wypełnienie kołdry – które wybrać?

Obecnie na rynku mamy duży wybór kołder, które sprzyjają wypoczynkowi oraz dobremu snu, są to produkty takie jak te tutaj. Nie można jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj wypełnienia kołdry jest najlepszy, wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.

Oto kilka przykładów kołder z uwzględnieniem ich wypełniania:

Pierze – jest to jedno z popularniejszych wypełnień naturalnych w kołdrach. Pierze jest w 100% naturalne I odznacza się miękkością, lekkością oraz wysoką sprężystością.

kołdry do snuPuch – zaliczany jest to produktów bardziej luksusowych, ponieważ posiada duże właściwości izolacyjne. Kołdry z puchu są bardzo lekkie, w lecie nie pozwalają się przegrzać natomiast w zimie dobrze ogrzewają. Jest to drogi rodzaj kołdry.

Półpuch – kołdry z tego materiały składają się z ok. 75% pierza I 25% lekkiego. Charakteryzują się dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Są dużo tańsze od kołder puchowych, niestety są też dużo cięższe.

Owcza wełna – w skład kołder z owczej wełny wchodzi prana wełna krajowych merynosów, owiec szetlandzkich lub owiec łowickich. W zimie kołdra bardzo dobrze grzeje natomiast w lecie nie pozwala do przegania ciała (jest to ważne ze względów higienicznych). Kołdry wełniane nie mogą być używane przez alergików.

Włókna poliestrowe – są najczęściej stosowane w kołdrach. Zapewniają puszystość I dobrą izolację poprzez termiczne skręcenie. Posiadają właściwości antyalergiczne I można je prać w domowej pralce.

Włókna silikonowe – charakteryzują się trwałością oraz dużym komfortem użytkowania. Są bardzo higieniczne. Ich dużą zaletą jest niższa cena w stosunku to pozostałych kołder.